با به پایان رسیدن تابستان درخشش پوست  شما  و رطوبت آن نیز کم کم از بین می‌رود. اما جای نگرانی نیست! خوشبختانه،برخی از مواد پاییزی  وجود دارند که می‌توانید توسط آنها ماسک‌های شگفت‌انگیز تهیه کرده و  به حفظ درخشندگی و سلامت پوست خود کمک کنید.

امروز می‌خواهیم دو مورد از بهترین این مواد پاییزی را به شما معرفی کنیم.

1.کدو تنبل

کدو تنبل یک لایه‌بردار عالی برای پوست است.

ماسک کدو

کدو تنبل جزء آن دسته از مواد غذایی است که همه‌مان در پاییز در آن بسیار استفاده می‌کنیم؛ برای صبحانه،میان‌وعده، ناهار،شام و به خصوص دسر. اما آیا می‌دانستید که کدو تنبل یک ماده عالی برای مراقب  از پوست شما محسوب می‌شود؟

 

کدو تنبل با آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی مانند ویتامین های A، C و E، روی، پتاسیم و آنزیم ها که دارد، یک ابرقهرمان طبیعی پوست است! می‌توانید از آن برای ماسک های صورت یا حتی اسکراب بدن خود استفاده کنید. کدو تنبل به دلیل ترکیباتش یک لایه‌بردار عالی برای پوست است.

 

همچنین، احتمالاً می‌دانید که پاییز فصلی است که پوست شما رطوبت خود را از دست می‌دهد. و اینجاست که کدو حلوایی برای کمک به پوست شما وارد می‌شود. تولید کلاژن را تحریک می‌کند، بتاکاروتن را به پوست می‌رساند و همچنین آن را عمیقا آبرسانی می‌کند.

2.کرن بری

کرن بری خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.

کرن‌بری، یکی از مهمترین مواد غذایی پاییزی و یک غذای فوق العاده است که سرشار از ویتامین های C، E، و K و همچنین منگنز، فیبر، اسیدهای چرب و غیره می‌باشد.  این میوه مغذی، خشکی را درمان می‌کند، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و درخشندگی  آن را افزایش می‌دهد.

 

کرن‌بری به طور موثر با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و علائم پیری از جمله خطوط ریز و هایپرپیگمانتاسیون را کاهش می دهد. اما اینهایی که گفتیم، تنها فوایدش نیستند!

کرن‌بری به عنوان یک منبع عالی از فلاونوئیدها و اسید سالیسیلیک، سلاحی قوی در برابر آکنه است. یعنی هر دوی این مواد دارای خواص ضد عفونی‌کننده هستند که ظاهر جوش‌ها و لک‌ها را به حداقل می‌رساند.

 

می‌توانید از هر کدام از موادی که نام بردیم، در ماسک صورت خود استفاده کنید و از احساس آبرسانی عمیق پوست‌تان لذت ببرید.

برایمان بنویسید که شما از کدام یک از میوه های فصل پاییز برای تهیه ماسک خانگی استفاده می‌کنید.

همچنین، برای استفاده از خدامات زیبایی در جهت سلامت پوست خود، می‌توانید به سالن زیبایی متین در منطقه پیروزی مراجعه نمایید.