چگونه یک آرایشگاه جدید پیدا کنیم؟

گاهی زمان زیادی صرف می کنید تا بتوانید یک آرایشگاه خوب فقط برای انجام کارهای متدوال مانند کوتاهی یا رنگ کردن مو انتخاب کنید. مثلا ممکن است سالها به یک آرایشگاه عادت کرده باشید و از کارش راضی باشید اما او ناگهان تغییر مکان دهد یا بازنشسته شود.

بهرحال به هر دلیلی که از صفر شروع می کنید، پیدا کردن آرایشگر جدیدتان می‌تواند کاری دلهره آور باشد.  و  از آنجایی که نمی‌توانید دقیقاً درخواست دهید که به طور آزمایشی کار کند( وقتی موهایتان خرد خرد شود، دیگر قیچی خورده و از کار آرایشگر راضی باشید یا نباشید، در آن لحظه فرقی به حالتان نمی کند). قصد ترساندنتان را ندارم. چون امروز اینجا هستم تا  از یک چک لیست که توسط متخصصان ارائه شده، برایتان بنویسم. لیستی  که به شما کمک می‌کند تا نقاط مثبت مدعیان را شناسایی کنید.

برای یافتن بهترین آرایشگاه ها و یک آرایشگر جدید کافی است کارهای زیر را انجام دهید:

  1. از اطرافیان پرس و جو کنید.

ممکن است به نظر بدیهی باشد، اما تبلیغات دهان به دهان ابزاری قدرتمند است و توصیه یک دوست، یا فقط شخصی با موهای شگفت انگیز، همیشه شروع خوبی است. ایمی لارنسون، سردبیر زیبایی و سلامتی، می‌گوید: «اگر عاشق مدل موی کسی هستید، بپرسید که چه کسی این کار را انجام داده است، به خصوص اگر نوع و بافت موی شما مشابه است.» این روش یکی از بهترین راه های پیدا کردن آرایشگر خوب است. البته فراموش نکنید که اسم آرایشگاه را هم حتماً بپرسید.

2.وارد اینستاگرام و پینترست شوید

دقیقاً مانند یک توصیه شفاهی یا همان تبلیغ دهان به دهان، اینستاگرام اکنون مجموعه ای از الهام بخشی‌های واقعی  از مدلهای مختلف مو  و آرایش و …است، به خصوص زمانی که بتوانید به راحتی تشخیص دهید که چه کسی مسئول کوتاهی، رنگ یا آرایش و … است.

این شبکه‌های اجتماعی ابزاری عالی برای جستجو هستند، فقط کافی است برای مثال «بهترین شینیون در تهران» را جستجو کنید. کلی  حساب‌های کاربری از سالن‌های زیبایی بدست می آید که می توانید بررسی کنید که آیا آرایشگاه خاصی زیبایی‌شناسی مورد نظر شما را دارد یا خیر.

  1. از مشاوره استفاده کنید

مشاوره برای برقراری ارتباط با آنچه می‌خواهید کلیدی است، اما از نظر ارزیابی آرایشگر شما نیز می‌تواند بسیار کمک کند. مثلاً اگر همیشه جلوی موهایتان را چتری کوتاه می کنید و فکر می‌کنید مدل موی دیگری مناسبتان نیست، در وقع شهامت تغییر را ندارید، آرایشگر در این مواقع می‌تواند کمک کننده بسیار خوبی باشد. زیرا که با توجه به فرم صورت شما و تجربه‌ای که در این زمینه دارد، کمکتان خواهد کرد. بنابراین پیشنهادات او را به عنوان یک مصاحبه ببینید و با دقت گوش دهید.

  1. انجام “تست”

من فکر می‌کنم مهم است که با آرایشگر خود ارتباط برقرار کنید، بنابراین می‌توانید قبل از اینکه برای انجام کاری مثل کوتاهی یا آرایش نوبت بگیرید، تنها با او ملاقات کنید. این ملاقات حتماً نباید حضوری باشد. مسلماً آرایشگرها وقتی برای اینچنین ملاقاتهای آشنایی در سالن زیبایی خود ندارند. مگر اینکه به عنوان همراه، با دوست یا آشنای خود به سالن مراجعه کرده باشید.

  1. یک برنامه یا اپلیکیشن را امتحان کنید.

مانند بسیاری از چیزهای زندگی این روزها، برنامه‌ای برای این معضل وجود دارد . در واقع چندین برنامه متنوع وجود دارد.  در مورد قبلی، در مورد ملاقات با آرایشگر، گفتم که این ملاقات حتما نباید حضوری باشد. امروزه به لطف تکنولوژی و اینترنت ابزارهای زیادی در دسترس است که می‌توانید موارد مورد علاقه  خود را توسط آنها جستجو کرده و بیابید. مثلاً مدل‌های کوتاهی مو، آموزش آرایشگری و …

می‌توانید از طریق رسانه‌های ارتباطی مثل وب‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی این جستجوها را انجام داده و مدلهای آرایشگاه مورد علاقه‌ی خود را دنبال کنید. نمونه کارها را ببینید. حرفهای خودِ آرایشگر و مراجعه‌کنندگان و سایر مخاطبین را بشنوید و ببینید که آیا اصلاً خدمات آرایشی و زیبایی او می‌تواند پاسخگوی توقعات و انتظارات شما باشد؟

 

سخن پایانی: در این مطلب، پنج مورد برای یافتن بهترین آرایشگاه زنانه را با هم بررسی کردیم. همانطور که دیدید، لازم نیست بترسید و وسواس زیادی به خرج دهید. یک گفتگوی ساده، یک تحقیق کوتاه و درست، می تواند شما را به خواسته‌تان برساند.

از اینکه که تا انتهای متن همراه بودید، سپاسگزارم. خوشحال می شوم تجربیات و نظرات خود را برایم بنویسید.