در مطلب قبلی در مورد  سایه چشم صحبت کردیم. حال می‌خواهم محصول آرایشی دیگری را به شما معرفی کنم؛ انواع خط چشم و نحوه استفاده از آن.

محصول شماره 13: خط چشم

خط چشم یک ماده آرایشی است که در سراسر خط مژه که ناحیه ای از چشم شما است(خط رویش مژه ها) استفاده می شود. این لوازم آرایشی در رنگ‌های مختلفی وجود دارد و برای عمق بخشیدن به چشم و پویاتر نشان دادن آن استفاده می‌شود و زمانی که با سایه چشم استفاده می‌شود، چشم‌ها را شفاف و بانشاط نشان می‌دهد. خط چشم در انواع مایع، پودری، ژل، موم و مدادی موجود است (که مداد محبوب ترین نوع آن است) و بسته به نوع استفاده شما،  نوک آن می‌تواند زاویه دار و مشخص یا نرم و مویی باشد.

در ادامه این مطلب طرز استفاده از انواع خط چشم را به شما خواهم گفت، اما قبل از شروع، نکته مهمی وجود دارد که باید آن را بدانید: اگر در آرایش تازه‌کار هستید، استفاده از خط چشم مدادی و کشیدن آن درست روی  خط مژه ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، و کاملاً منطقی است. به هر حال، خط مژه یک قسمت بسیار بسیار حساس بدن است! و درست در کنار کره چشم شماست( یکی دیگر از قسمت های بسیار حساس بدن!) بنابراین، اگر از فکر استفاده از آرایش در چنین ناحیه حساسی از صورت خود کمی ترسیدید، این کاملا طبیعی است. محبوب ترین گزینه خط چشم مدادی با نوک بسیار نرم است، اما اگر به نظر شما کمی وحشتناک به نظر می رسد، می توانید از  مدل مایع یا ژلی استفاده کنید ( در ادامه مطلب به شما خواهم گفت که چگونه  استفاده کنید).

خط چشم

خط چشم

همچنین به خاطر داشته باشید که میلیون ها زن و مرد در سرتاسر جهان هر روز خط چشم خود را  روی خط چشم می زنند و حالشان خوب است. مشکلی نیست. با کمی تمرین شما هم می‌توانید خط چشم درست و قشنگی بکشید.

پس بیایید در مورد گزینه های شما صحبت کنم! ابتدا در مورد گزینه‌ی ترسناک، یعنی مداد، صحبت خواهم کرد و سپس به گزینه‌های کمتر ترسناک می‌پردازم.

 

خط چشم مدادی

مدادهای چشم معمولاً در رنگ‌های تیره‌تر هستند و نوک نرمی دارند که می‌توانید آن را مطابق با مشخصات خود یعنی  فرم  و اندازه خط چشمی که می‌خواهید بکشید تراش دهید.

چند دلیل وجود دارد که خط چشم مدادی کلاسیک گزینه‌ای فوق العاده است.

اولین دلیل: کنترل. مدادها به شما این امکان را می‌دهند که در استفاده از خط چشم بسیار دقیق باشید، اما همچنین به شما این امکان را می‌دهند که کمی جزئیات را تغییر دهید. بر خلاف خط چشم های مایع  که بسیار دقیق هستند، مدادها ممکن است باعث شوند که اشتباهات کوچکی انجام دهید. البته اگر خیلی از نزدیک دقت کنید. وگرنه در کل باز هم اگر حرفه‌ای نباشید، می‌توانید با آنها خط چشم خوبی بکشید.

 دومین دلیل: آن چشم دودی که همه ما خیلی عاشقش هستیم، با خط چشم‌های مدادی بدست می‌آید. مدادها می توانند ترکیب شونده و قابل پخش شدن باشند، و این کمک بزرگی برای ایجاد چشم دودی است. سومین دلیل: در واقع ساده‌ترین گزینه است، زمانی که نحوه استفاده از آن را فهمیدید، متوجه می‌شوید که به اندازه انواع دیگر خط چشم‌ها زمان زیادی برای زدن آن نیاز نیست.

نکات منفی خط چشم مدادی: بهر حال یک  محصول آرایشی خط چشم ایده‌آل نیست! باید آن را بارها و بارها تیز کنید و هرگز به اندازه خط چشم مایع دقیق نخواهد بود. اما استفاده از آن آسان است و هر شرکت لوازم آرایشی ده‌ها مدل مختلف ا ز این نوع خ چشم را دارد.

خط چشم مایع

خط چشم مایع پررنگ، متراکم و غیرقابل انکار است. این نوع خط چشم  دقیق تر از  مداد است، و می توانید از مایع برای ایجاد خطوط بسیار نازک یا بسیار ضخیم استفاده کنید و در صورت تمایل، عدد دراماتیک را تا 10 شماره گیری کنید. از آنجایی که دارای چنین خواص خاصی است، می توانید با خط چشم مایع جلوه های خارق العاده ای ایجاد کنید و برای چشم های گربه ای و ظاهرهای گوت/خون‌آشام عالی است.

این نوع خط چشم بیشتر اوقات در یک بطری کوچک زیبا بسته بندی می‌شود که شامل یک برس کوچک با نوک فوق العاده تیز است یا به عنوان یک نشانگر با نوک ریز که مستقیماً روی چشم می‌زنید. تقریباً همیشه روی خط مژه بالایی کشیده می‌شود، و چون هم متراکم و هم مرطوب است، به یک دست بسیار ثابت و بدون لرزش نیاز دارد و تمرین زیاد. بنابراین اگر  در اولین استفاده از خط چشم مایع، آرایشتان  کثیف شد، نگران نشوید.برای همه ما اتفاق افتاده است! و نیاز به تمرین زیاد دارد.

یک نکته مهم: بسیاری از زنان و مردانی که تازه آرایشگری را  شروع کرده‌اند، فکر می‌کنند که یادگیری خط چشم با استفاده از خط چشم مایع آسان‌تر است، برخلاف خط چشم مدادی. در واقع برعکس این موضوع صادق است. از آنجایی که مدادها قابل پاک شدن هستند  بر خلاف خط چشم مایع که اگر آن را خراب کنید تقریباً درست کردنش غیرممکن است، یادگیری مورد خط چشم با استفاده از مداد آسان‌تر است.

خط چشم ژلی

اگر به دنبال ترکیب کاملی بین مداد و خط چشم مایع هستید، خط چشم ژلی همان چیزی است که به دنبال آن هستید. این بهترین حالت است زیرا از طرفی شما خواص مرطوب یک خط چشم مایع را دارید،  و از طرف دیگر،برخی از کنترل‌هایی که می‌توانید با مداد بدست آورید، و  در عین حال یک رنگ واقعاً چشمگیر و شدید در اختیار دارید.

خط چشم ژلی ماده ای غلیظ و کرمی است که معمولاً در قوطی یا شیشه ریخته شده است. معمولاً با یک برس با نوک ریز یا زاویه‌دار برای استفاده ارائه می‌شود، و اگر می‌خواهید ظاهر متفاوتی داشته باشید، می‌توانید برس‌ها را تغییر دهید. با این حال، برس‌های زاویه‌دار معمولا بهترین هستند.

از آنجایی که  خط چشم  با نوع ژلی ممکن است مدتی طول بکشد تا خشک شود، و تمایل به جابجایی کمی دارد، یعنی ممکن است بریزد و پخش شود،بهتر است از پرایمر چشم استفاده کنید تا مطمئن شوید که در جای خود ثابت می‌ماند و نمی‌ریزد. مخصوصا اگر پلک های چرب دارید!

در کل  این نوع خط چشم، محصول آرایشی بسیار سرگرم کننده است، زیرا می‌توانید با آن خلاقیت به خرج دهید. برای برخی از ظاهرهای خلاقانه فوق العاده است (مخصوصا برای چشم دودی فوق‌العاده است). و برای آب و هوای مرطوب مناسب است.

خط چشم پودری

این  نوع، نرم‌ترین و کم تعریف شده‌ترین گزینه در بین تمام گزینه‌های خط چشم شما است. ظاهری نرم، ترکیبی و تار ایجاد می کند — بنابراین اگر خطوط سختی را که خط چشم مایع ایجاد می کند دوست ندارید و چیزی حتی ترکیب پذیرتر از مداد می خواهید،  مدل پودری بهترین گزینه است.

در مورد خط چشم پودری کمتر حرفی برای گفتن دارم، زیرا به اندازه سایر انواع خط چشم رایج نیست.

 

قبل از اینکه مبحث خط چشم را به پایان برسانم، در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام یادگیری استفاده از آنها به خاطر داشته باشید:

برای خط چشم به یک دست بسیار دقیق نیاز دارید. برای بسیاری از آرایش‌های دیگر، شما محصول را ترکیب می‌کنید، یا آن را در سطح وسیعی از صورت خود پخش می‌کنید (مثل «فنداسیون» یا «رژگونه»). برای خط چشم، باید تمرکز کنید، زیرا به راحتی می‌توانید همه چیز را به هم بزنید. به همین دلیل راحت‌ترین کار این است که آرنج خود را روی رومیزی یا میز آرایش یا هر سطح صاف و ثابتی که استفاده می‌کنید، قرار دهید.

در مورد خط مژه پایینی زیاده‌روی نکنید!

برای خط مژه پایینی خود از خط چشم مایع استفاده نکنید. فکر می‌کنم قبلاً به این موضوع اشاره کردم، اما این یک نه  محکم است. لاینر مایع در همه جا پخش می شود و در چشم شما نفوذ می‌کند.

مانند همه چیزهای آرایشی، شما واقعاً می‌خواهید مطمئن شوید که خط چشم را به طور متقارن می‌زنید. به خصوص اگر به دنبال ظاهری دراماتیک‌تر هستید. اگر برس را ناهموار بزنید، ممکن است آنقدرها هم بد به نظر نرسد، اما اگر خط چشم را ناهموار بزنید، به نظر می‌رسد اندازه چشمان شما بسیار متفاوت است و این می‌تواند ظاهر بسیار عجیبی باشد.

امیدوارم این مطلب هم مثل باقی مطالب برایتان مفید باشد. از اینکه نظراتتان را با ما به اشتراک می‌گذارید، سپاسگزاریم.

در مطلب بعدی محصول آرایشی شماره 14 ( ریمل ) را معرفی خواهم کرد.