محصول شماره 14: ریمل

پس از معرفی خط چشم، حالا نوبت به مژه می‌رسد. یکی از زیبایی‌های صورت که تقریبا هر خانمی به آن اهمیت می‌دهد.  و زیباتر کردن آن با “ریمل” میسر است.ریمل در واقع  یک  نوع تقویت‌کننده مژه است و می‌توان از آن برای بلند کردن، ضخیم کردن، تیره کردن یا فر کردن مژه استفاده کرد. این محصول آرایشی در طیف وسیعی از رنگ ها موجود است و معمولاً به صورت مایع، پودری یا کرمی فروخته می‌شود. و خوشبختانه فرمول‌های ضد‌آب نیز موجود است برای مواقعی که گریه می‌کنید یا  اگر زیر باران گیر کردید.

اکستنشن مژه اسپایکی

ریمل مایع رایج ترین نوع آن است. بنابراین در این مطلب  درباره آن توضیح خواهم داد.

قبل از خرید ریمل از خودتان بپرسید چه توقعی از آن دارید؟

می‌خواهید مژه‌هایتان را بلندتر نشان دهد، بنابراین به دنبال ریمل بلندکننده مژه باشید.

می‌خواهید مژه‌هایتان را پُرتر نشان دهد، پس به دنبال ریمل حجم‌دهنده باشید.

دوست دارید مژه‌های فرخورده داشته باشید، از ریمل‌هایی استفاده کنید که برس آنها مخصوص همین کار ساخته شده است.

یا اگر می‌خواهید مژه‌های رنگی داشته باشید، از ریمل‌های رنگی استفاده کنید.

البته ریمل‌هایی هستند که چند کار را با هم انجام دهند. مثلاً بعضی برندها ریمل دو‌سر دارند؛ یک برس برای بلند کردن مژه و برس دیگر برای حجم دادن به آن است. در صورت تمایل می‌توانید این نوع ریملها را خریداری کنید.

اما وقتی ریمل میزنید چیزهایی هستند که باید به آنها توجه کنید. بنابراین در اینجا چند نکته‌ی مهم را یادآوری می‌کنم:

از پرایمر ریمل استفاده کنید. درست مانند پرایمرهای دیگر، قبل از استفاده از مواد آرایشی، پرایمر ریمل را می‌زنید. این کار باعث می‌شود ریمل برای مدت طولانی‌تری نسبت به حالت عادی روی مژه‌هایتان بماند و مژه‌ها را پرپشت تر و حجیم‌تر نشان می‌دهد.

از یک دست ثابت استفاده کنید. اگر تازه‌کار  هستید، جلوی آینه راحت باشید و آرنج خود را روی میز یا هر چیزی که باشد تکیه دهید. سپس با ملایمت ریمل خود را بزنید.

 برس خود را انتخاب کنید. برس‌های ریمل می‌توانند بسیار متفاوت باشند( در چند پاراگراف قبل توضیح مختصری دادم) برای داشتن ظاهری متفاوت می‌توانید از برس‌های مختلف استفاده کنید. برخی به شما کمک می‌کنند مژه‌هایتان را فر کنید (این نوع برسها معمولاً حالت خمیده دارند)، برخی برای مژه‌های کوتاه‌تر و برخی برای مژه‌های بلند مناسب هستند.  در کل برس‌هایی با موهای بلند و موهای کوتاه، میله های لاستیکی خم شونده در مقابل چوب‌های سیلیکونی سفت، میله‌هایی باریک تا یک نقطه و غیره وجود دارد.

پلک نزنید! یک ترفند عالی برای پلک نزدن این است که دهان خود را در حین استفاده باز نگه دارید. به هر دلیلی، باز نگه داشتن دهان شما را از پلک زدن باز می‌دارد.  (کمی عجیب به نظر می‌رسد اما واقعیت دارد) .

زیاده روی نکنید. محدودیتی برای اینکه چه مقدار ریمل روی مژه هایتان بچسبانید وجود دارد. این وظیفه شماست که آن نقطه شیرین را بین “کفایت” و “خیلی زیاد”  پیدا کنید. اگر زیاد از ریمل استفاده کنید، می‌توانید به معنای واقعی کلمه توده‌های روی پلک‌ها را ببینید، و این کمی زشت است. حتی اگر بقیه آرایش شما عالی باشد، اگر ریمل بیش از حد روی پلک‌ها باشد، چهره‌تان غیر‌عادی به نظر خواهید رسید.( سعی کردم مودبانه بنویسم.اما خودتان متوجه منظورم شده‌اید) .

این راهنمایی‌ها به شما کمک خواهد کرد. اما با این وجود نکته آخری وجود دارد که باید به آن اشاره کنم.

چه باور کنید، چه باور نکنید، باید مراقب ریمل باشید! چرا؟ در این پایین دلیلش را برایتان گفته‌ام:

ریمل بعد از دو تا پنج ماه منقضی می‌شود. استفاده از ریمل تاریخ مصرف گذشته می‌تواند منجر به عفونت‌های باکتریایی شود و شما این را نمی‌خواهید.

اگر به اشتباه از آن استفاده کنید، باعث ریزش مژه‌هایتان می‌شود.اگر قبل از رفتن  به رختخواب ریمل خود را نشویید، در واقع می‌تواند باعث ریزش مژه‌های شما شود. این وحشتناک است، پس مراقب باشید!

ریمل ضد آب یکمحصول آرایشی روزمره نیست. ریمل ضد آب به دلیل خاصیت چسبندگی  که دارد، به مژه ها می‌چسبد و به همین دلیل چسبندگی می‌تواند به هر جهت کشیده شود. کشیدن بیش از حد، باعث شل شدن استحکام مژه‌ها و در نتیجه ریزش آنها می‌شود.

پس از استفاده از ریمل مژه های خود را فر نکنید. این همان اصل آخرین نکته است — اگر مژه‌های خود را بعد از زدن ریمل فر کنید، از هر طرف کشیده می‌شوند، ضعیف می‌شوند و می‌ریزند.

مژه های شما مثل موهای کوچک هستند پس مراقب آنها باشید!

در مورد ریمل گفتنی‌ها را گفتم. امیدوارم از این محصول آرایشی استفاده کرده و از زیبایی خود لذت ببرید.

امروزه روشهای متعدد و متنوعی بوجود آمده که به نوعی جایگزین ریمل شده‌اند. مانند اکستنشن و کاشت مژه . اگر شما هم علاقه‌مند به استفاده از این روش‌های دائمی هستید، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید:

مدل‌های مختلف اکستنشن مژه