در مطلب قبلی در مورد برنزکننده‌ صحبت کردیم. حال می‌خواهم محصول آرایشی دیگری را استفاده از آن نسبتاً راحت است، به شما معرفی کنم.

محصول شماره 10: رژگونه

 برای خیلی از خانمها رژگونه جزء لوازم آرایشی مطلق، شماره 1، مورد علاقه آنهاست.  چون هم ساده‌ست و  استفاده از آن آسان است و علاوه بر اینها رنگارنگ است.

 دهها رنگ  مختلف  از رژگونه وجود دارد، و  هر کدمشان  به صورت مایع، کرم یا پودری در دسترس هستند.

میکاپ

اگر  از رژگونه پودری استفاده می‌کنید، داشتن یک براش خوب یکی از اولویتهای شما خواهد شد.

رژگونه‌ها معمولاً با برس (براش)  فروخته می‌شوند، اما آن برس‌ها معمولاً مهی هستند، به همین دلیل توصیه می‌کنم آن برس را کنار بگارید  و خودتان یک براش مناسب تهیه کنید. چیزی بخرید که خیلی صاف نباشد،  و از طرفی خیلی هم گرد نباشد، به اندازه پهنای گونه های شما هنگام لبخند زدن باشد و نسبتاً نرم باشد. در حالت ایده‌آل، براشی خواهید یافت که شبیه یکی از آن آدمک‌های مدادی است که در دوران کودکی استفاده می‌کردید.

هنگامی که یک براش فوق العاده و شگفت انگیز خریداری کردید، در یکی از دو جایی که نام خواهم برد، استفاده کنید:

در امتداد استخوان گونه (اما نه در زیر استخوان گونه، زیرا در واقع می‌تواند شما را به نوعی شوخ‌طبع جلوه دهد) یا روی “سیب” گونه‌هایتان. برای پیدا کردن سیب های گونه، روبه‌روی آینه بایستید و لبخند بزرگی به خودتان بزنید، و دقیقاً در همان امتداد لبخند، سیب های گونه هایت مشخص می‌شود.

براش را روی صورت خود کمی دورانی حرکت دهید. دقت کنید که نباید یک دایره کامل روی گونه‌های خود ایجاد کنید. با اینکار چهره‌تان عجیب به نظر خواهد رسید.

در مورد رنگ هایی که باید انتخاب کنید، همه چیز به رنگ پوست شما بستگی دارد. رنگهایی که ما معمولاً پیشنهاد می کنیم:

برای پوست روشن: رژگونه های کلاسیک ، نرم و صورتی. هیچ چیز خیلی جسورانه نیست.

برای پوست متوسط: سایه های رز را امتحان کنید و با رنگ های مایل به نارنجی یا هلویی آزمایش کنید

برای پوست زیتونی: به رنگ های گرم مانند قرمز، آلویی، بنفش و قرمز مایل به قهوه ای توجه کنید.

برای پوست تیره: طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها را دارید که می‌توانید انتخاب کنید، و باید به رنگ‌های زیتونی، زردآلویی، قرمز، قرمز آلویی، قهوه‌ای مایل به قرمز و بنفش توجه بیشتری کنید.

همانطور که در ابتدا گفتم، رژگونه یکی از لوازم آرایشی محبوب بین خانمها است. زمانیکه رنگ‌پریده به نظر می‌رسید یا وقتهایی که نمی‌خواهید خیلی آرایش کنید، رژگونه بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

اگر هنوز هم در استفاده از این محصول آرایشی جذاب مشکل دارید، می‌توانید ویدئوی آموزشی برجسته‌سازی گونه با استفاده از رژگونه را ببینید:

سایر ویدئوهای آموز آرایشگری با لیلا پاک

و در انتها باز هم خوشحال خواهیم شد که از نظرات و تجربیات خود برایمان بنویسید.

در مطلب بعدی محصول آرایشی شماره11 (مداد ابرو) را معرفی خواهم کرد.