در مطلب قبلی در مورد رژگونه صحبت کردیم. حال می‌خواهم محصول آرایشی دیگری را بسیار پرکاربرد و جزء محصولات مورد استفاده‌ی روزانه است،، به شما معرفی کنم.

محصول شماره 11: مداد ابرو (و ژل و پودر)

با مداد ابرو شروع می کنم. مداد ابرو لوازم آرایشی کوچک جادویی هستند که می توانند ابروهای نازک را شاداب و قوی و زیبا نشان دهند. اگر قوس های ابروی شما کمی ضعیف هستند، می توانید آنها را تیز کنید. اگر ابروهای شما تکه تکه یا ضخیم تا نازک هستند، می توانید آنها را پر کنید. و اگر هر نوع جای زخم ناشی از بریدگی یا آکنه دارید، می توانید کمی لایه برداری را انجام دهید.

گفتم “مداد”؛ چون مداد شناخته شده‌تر و متداول‌تر است. اما می توانید بجای مداد ابرو،  از ژل و پودر رنگ  مخصوص ابرو استفاده کنید. ژل ها برای ایجاد فرم ابرو بسیار عالی هستند و پودرها برای افرادی که قبلا ابروهای محکمی دارند اما می خواهند تراکم بیشتری به آن اضافه کنند عالی هستند.

حنای ابرو

به نظر می رسد مدادها محبوب ترین گزینه هستند، زیرا تطبیق پذیری فوق العاده ای را ارائه می دهند.

البته، از هر نوع محصول ابرویی که استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که رنگی که انتخاب می کنید با رنگ طبیعی ابرو شما مطابقت دارد. اگر از  نوع پودری استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد رنگ‌های پودری را ترکیب کنید تا سایه مورد نظر خود را به دست آورید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنم یک براش مخصوص ابرو بخرید. این نوع براشها شبیه به برس ریمل به نظر می رسند — دارای موهای نرم و قسمت بالایی باریک هستند — اما به طور خاص برای برس زدن ابروها و حفظ آنها در یک خط ساخته شده اند. زمانی که تازه شروع به فرم دادن به ابروهای خود کرده اید، از برس مخصوص استفاده کنید و بعد از اتمام کار، رنگدانه های رنگی را که به ابروی خود اضافه کرده‌اید یکدست کنید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همه مدادها یکسان ساخته نمی‌شوند. و شما تنوع زیادی برای انتخاب دارید. مدادهای بسیار ظریفی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد موهای ظریف را روی خط ابرو بکشید. مدادهای متوسط که به شما امکان می‌دهد کارهای اصلاحی انجام دهید. و مدل های بزرگتر که باید با دقت زیادی از آنها استفاده کنید.

 

در نهایت، مانند تمام جنبه‌های هنر آرایش، باید مراقب باشید که در استفاده از محصولات آرایشی ابرو زیاده‌روی نکنید، و  زیاد قوس  به ابرو ندهید. آرایش و مدل ابروهای شما باید طوری باشد که پر زرق و برق  و شیک به نظر برسید، نه مانند یک شخصیت شرور سینمایی. اگر دوستانتان مدام از شما می‌پرسند که چرا چهره‌تان عصبانی به نظر می‌رسد، شاید لازم باشد مدل ابروهای خود را تغییر دهید.

ویدئوی حنای ابرو با لیلا پاک:


در مطلب بعدی محصول آرایشی شماره ۱2 را معرفی خواهم کرد.