در مطلب قبلی در مورد هایلایتر نوشتم. امروز می‌خواهم محصول آرایشی دیگری که بسیار پرطرفدار است، به شما معرفی کنم، “برنزر”.

درباره برنزر (برنز‌کننده) چه می‌دانیم؟

برنزر محصولی از نوع “لوازم آرایشی روزانه” است که کمی رنگ و درخشندگی به پوست می دهد. کمی برجستگی روی استخوان گونه‌ها ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که رنگ پوست طبیعی به نظر برسد. اگر کمی احساس بی‌حالی می‌کنید، برنزه‌کننده می‌تواند جلوه خوبی داشته باشد و ظاهری برنز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

آرایش فشنی

انتخاب برنزرها خیلی سخت نیست. اساساً، شما به دنبال چیزی یک تا دو درجه تیره تر از رنگ پوست معمولی خود هستید. اگر پوستی روشن تا نرمال دارید، سعی کنید برنزه کننده ای به رنگ عسلی روشن پیدا کنید. اگر پوست متوسطی دارید، به دنبال چیزی به رنگ رز یا طلایی هستید. اگر پوست تیره ای دارید، باید چیزی کهربایی پیدا کنید. مثل همیشه، آزمایش کنید و ببینید کدام رنگ برایتان مناسب است. از دوستان خود بپرسید که آیا برنزی که استفاده می‌کنید خیلی قوی است؟ زیرا این اتفاق زیاد می افتد. همچنین به یاد داشته باشید که رنگ پوست شما در فصول مختلف تغییر می‌کند، بنابراین اگر زمستان است و رنگ پریده اید، این را در نظر بگیرید. اگر تابستان است و در حال حاضر کمی برنز به نظر می رسید، از آن نیز آگاه باشید.

لوازم مورد استفاده برای برنز‌کننده مهم هستند و شما باید برس(براش) مناسب را انتخاب کنید. هدف شما چیزی نرم و بزرگ است، و می‌خواهید از برس‌های بسیار متراکم (مانند برس‌های کابوکی) دوری کنید، زیرا برس‌های متراکم تمایل دارند که به خوبی از بین بروند، و احتمالاً در نهایت بیشتر از نیازتان از آرایش استفاده می‌کنید.  برس های استیپلینگ برای این منظور خوب هستند — دارای موهای لایه لایه هستند و میزان مواد آرایشی که به صورت خود اضافه می کنید را تنظیم می‌کنند. (به هر حال، برس های چسباننده نوعی معجزه هستند — موهای نوک برس نازک هستند، اما موها در پایین برس ضخیم هستند و استفاده بیش از حد از آرایش را دشوار می کند).

وقتی صحبت از برنزه کردن به میان می‌آید، می‌شنوید که بسیاری از آرایشگران  در مورد شکل 3( 3 انگلیسی) صحبت می‌کنند. ممکن است کمی گیج کننده باشد. در اصل، شما سعی می‌کنید قسمت‌هایی از صورت را که معمولاً خورشید به آن‌ها برخورد می‌کند برجسته کنید؛ شقیقه و سپس به سمت جلو در استخوان گونه خود، و سپس به عقب بر روی استخوان گونه و خط فک خود حرکت دهید. این حرکت، به طور موثر، به یک شکل غول پیکر “سه” روی صورت شما ختم می شود.

هنگام استفاده از برنزر باید مراقب باشید، زیرا استفاده از رنگ نامناسب  یا استفاده بیش از حد می‌تواند درخشش نارنجی عجیبی به شما بدهد یا حتی به نظر برسد که روی صورت خود کثیفی دارید.

 از آنجایی که برنزر یک تن رنگ قوی است، باید مطمئن شوید که به آرامی و به طور کامل در مناطق مختلفی که آن را اعمال کرده اید محو می‌شود. مراقب رگه‌ها  و خطوطی که ایجاد میشود،باشید!

و مطلب آخر اینکه بسیاری از مردم گاهی  کانتور و برنزر را با هم اشتباه می‌گیرند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری بدست آورید، به مطلب “کانتورینگ” مراجعه کنید.

در پست بعدی، محصول آرایشی  شماره  10  (رژگونه) را معرفی خواهم کرد.

تجربه شما در استفاده از برنزکننده‌ها چیست؟ برایمان بنویسید.

اگر به راهنمایی یا آموزش بیشتر نیاز داشتید، می‌توانید در کلاس‌های آموزش آرایشگری سالن زیبایی متین شرکت نمایید.