محصول شماره 7: کانتور

مقدمه: در مطالب قبلی  از معرفی شانزده  محصول آرایشی پر‌کاربرد، در مورد کانسیلر،محبوب‌ترین وسیله آرایشی، صحبت کردم. حالا می‌خواهم هفتمین محصول آرایشی  را با نام “کانتور” که برای آرایشهای حرفه‌ای استفاده می‌شود، به شما عزیزان معرفی کنم.

کانتورینگ در گذشته نوعی “تکنیک مخفی” بود که فقط توسط هنرمندان آرایش برای مدل های Runway استفاده می شد. اما به لطف اینترنت و صدها میلیون آموزش یوتیوب، این راز آشکار شد.

نحوه عملکرد آن به این صورت است: کانتور پودر یا مایع یا مدادی است که (در حالت ایده آل) یک درجه تیره تر از پوست است و معمولاً در پایان مات است (به عبارت دیگر، براق نیست، صاف است).  کانتور در نواحی مختلف صورت استفاده می شود؛ معمولاً در استخوان گونه، خط فک، در بالای پیشانی و در امتداد بینی. برای ایجاد توهم سایه ها و عمق روی صورت و مشخص کردن ساختار صورت استفاده ماهرانه از کانتورینگ می تواند ظاهری “زاویه دار” ایجاد کند. یعنی استخوان‌های گونه بلندتر و بینی و چانه را  باریک‌تر نشان دهد. به دلیل همین تاثیر خارق‌العاده است که کانتورینگ یک تکنیک بسیار محبوب مححسوب می‌شود.

(نکته : مکمل یک کانتور یک هایلایتر است که نوری را که به صورت شما برخورد می‌کند تقویت می‌کند و سایه‌هایی را که با کانتور ایجاد کرده‌اید عمیق تر می‌کند. در بخش بعدی در مورد هایلایت‌ها صحبت خواهم کرد.)

کانتور

هنگام انتخاب کانتور باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • یک محصول مات تهیه کنید. کانتورها قرار نیست براق باشند.زیرا اکثر خطوط به هر حال مات هستند. به همین دلیل پیدا کردن یک کانتور مات واقعاً سخت نیست.
  • رنگ را درست انتخاب کنید. در حالت ایده آل، شما به دنبال آرایش کانتوری هستید که یک درجه تیره تر از رنگ پوست معمولی شما باشد. هر چقدر تیره‌تر از آن باشد، کانتور شما را بسیار بسیار عجیب و غریب نشان می‌دهد. بسیاری از خانم‌هایی که تازه آرایش می‌کنند فکر می‌کنند که کانتور تیره‌تر منجر به کانتورینگ موثرتر می‌شود، اما این درست نیست. اصلا یک کانتور که خیلی تاریک است شما را شبیه یک فرد دیوانه می‌کند.
  • ابزار مناسب را تهیه کنید و آن را به درستی اعمال کنید. اگر از کرم استفاده می کنید، می توانید از انگشتهای خود استفاده کنید. انگشتان شما محصول را به گونه ای گرم می‌کنند که کاملاً روی پوست و داخل پوست شما ترکیب شود. اگر از پودر استفاده می‌کنید، تعداد زیادی برس وجود دارد که معجزه می‌کند. مطمئن شوید که کانتور را به خوبی اعمال می‌کنید و مطمئن شوید که کانتور کاملا با پوست شما ترکیب شده است.
  • جایگزین‌هایی برای کانتور وجود دارد. فونداسیون با رنگ تیره می‌تواند جایگزین خوبی برای کانتور باشد، همانطور که کانسیلری که رنگ مناسبی دارد می‌تواند. و بسیاری از افراد به جای کانتور از برنزه کننده استفاده می کنند. توصیه من این است که در زمان استفاده از برنز کننده مراقب باشید؛ یا به سادگی از برنزر برای کانتور استفاده نکنید. دلیل این امر این است: خطوط برای تقلید رنگ پوست ایجاد می شوند و برنزه کننده ها اینگونه نیستند. برنزها تمایل دارند که  خوب شما را برنز کنند! آنها شامل رنگدانه‌های قرمز و/یا نارنجی هستند، بنابراین به دست آوردن ظاهری که می‌خواهید بسیار دشوار است. ولی! دلیل مهم تری هم وجود دارد: کانتورها مات هستند و برنزها کمی درخشش دارند؛ چیزی که شما به دنبال آن نیستید. اگر به دنبال ایجاد توهم یک سایه هستید، هیچ درخششی در آن نباید وجود داشته باشد. به همین دلیل در صورت امکان، هنگام کانتور کردن، از محصولات مناسب کانتورینگ استفاده کنید، یا اگر می‌خواهید حتماً از برنزر استفاده کنید، مطمئن شوید که از نوع مات است.
  • فرم صورت مهم است. کانتورینگ بیشتر یک هنر است تا یک علم و هر فرم صورت به استراتژی متفاوتی نیاز دارد. نحوه کانتور کردن صورت گرد با روشی که به صورت بیضی شکل می‌دهید و غیره متفاوت است. ( در مورد نحوه کانتور کردن برای ساختارهای مختلف صورت میتوانید در کلاس‌های آموزش آرایش سالن زیبایی متین شرکت کنید).

اکثر شرکت‌های لوازم آرایشی کیت‌های کانتورینگ را می‌فروشند و معمولاً با رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند، بنابراین می‌توانید انواع مختلف کانتور را آزمایش کنید تا در نهایت به چیزی که مدنظرتان است،برسید.

آخرین کلمه در مورد کانتورینگ:کانتورینگ نوعی تکنیک”کمتر، بیشتر” است.  و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تمرین دارد. بنابراین سعی کنید که تکنیک “کمتر بیشتر است” را  بارها تمرین کنید.

اگر دوست دارید نحوه صحیح کانتور زدن را بهتر یاد بگیرید، می‌توانید به ویدئوی آموزشی ما با عنوان “کانتورینگ بینی” در صفحه‌ی پینترست سالن زیبایی متین مراجعه کنید.

در مطلب بعدی محصولی که اغلب در کنار کانتور استفاده میشود را معرفی خواهم کرد”هایلایتر“.