محصول شماره 8: هایلایتر

در مطلب قبلی در مورد کانتور و کانتورینگ نوشتم. امروز می‌خواهم محصولی که اغلب به عنوان مکمل کانتور و همراه با آن استفاده می‌شود، به شما معرفی کنم، “هایلایتر”.

هایلایتر مثل خواهر کانتور است، اما کمی شادتر، کمی روشن تر و کمی درخشان تر است و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند.

البته معمولاً کسانی که تازه  کار آرایشگری را شروع کرده‌اند، همیشه جذابیت هایلایتر را درک نمی‌کنند و معتقدند “اگر  صورت خودم را شیک و زاویه‌دار نشان داده‌ام، چرا  ظاهر را به هم بریزم؟”

هایلایتر آرایشی است که نور را جذب می‌کند و ظاهری گرم و درخشان ایجاد می‌کند. استفاده از کانتور فقط صورت شما را زاویه دار می‌کند، اما ظاهری مات شده ایجاد می‌کند که می تواند کمی صاف باشد.

میکاپ نامزدی و عروسی

تعداد زیادی هایلایتر مختلف وجود دارد که می توانید بخرید. هایلایترها به صورت مایع، کرمی و پودری در دسترس هستند. برخی درخشش دارند، برخی نه ( توصیه می‌کنم از از درخشش خودداری کنید چون هایلایتر قرار است شما را درخشنده و هوشیار نشان دهد؛ اضافه کردن درخشش  غیرطبیعی کمی زیاد است).

حالا ببینیم چطور یک هایلایتر را انتخاب کنیم؟ شما به دنبال چیزی هستید که فقط کمی درخشش به رنگ پوستتان اضافه کند. پس اول با نگاه کردن به رنگ پوست خود یک رنگ را انتخاب کنید؛ رنگ پوست معمولا به این چهار دسته تقسیم می شود:

  • پوست خیلی روشن (به اصطلاح رنگ پریده) تا روشن
  • روشن تا متوسط
  • متوسط تا تیره
  • رنگ پوست تیره تا خیلی تیره

اگر پوست خیلی روشن تا روشن دارید، هایلایتر مرواریدی می‌تواند فوق العاده به نظر برسد. کسانی که رنگ‌های متوسط تا تیره دارند، اغلب رنگ‌های گرم‌تر و طلایی را انتخاب می‌کنند. بهرحال مانند همه چیزهای آرایشی دیگر، بهتر است در استفاده از هایلایتر زیاده روی نکنید، در غیر این صورت مانند یک تابلو نئون به نظر می‌رسید.

روش‌های استراتژیک زیادی برای استفاده از هایلایتر وجود دارد: می‌توانید آن را زیر استخوان ابرو بزنید تا چشمانتان کمی روشن‌تر به نظر برسد. می‌توانید آن را روی رژگونه روی گونه های خود اضافه کنید تا کمی سرزنده تر به نظر برسید. و زمانی که خواب آلود هستید می‌توانید آن را به گوشه داخلی چشم خود اضافه کنید تا هوشیار به نظر برسید.

نکته تکمیلی اول : برخی افراد قبل از اینکه کانتور کنند از هایلایتر استفاده می‌کنند. بحث های زیادی در مورد آن وجود دارد. پیشنهاد من این است که ابتدا از کانتور استفاده کنیم و سپس هایلایت اضافه کنیم، زیرا این روشی است برای جلوگیری از اضافه کردن بیش از حد کانتور (اگر کانتور بیش از حد اضافه کرده باشید، هایلایتر می تواند آن را کمی مرطوب کند)، اما مانند هر چیز دیگری در آرایش، توصیه می‌کنم هر روشی را امتحان کنید و ببینید کدام یک برایتان مناسب‌تر است.

نکته تکمیلی دوم: هایلایتر اغلب در هنگام کانتورینگ استفاده می‌شود، اما می‌توانید از هایلایتر به تنهایی استفاده کنید. از نظر فنی، قبل از استفاده از هایلایتر نیازی به کانتور ندارید. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از افرادی که به تازگی آرایشگری را آغاز کرده‌اند، تصور می‌کنند که چون این دو با هم هستند، همیشه باید از هر دو استفاده کنید.  در حالیکه اینطور نیست.

پیشنهاد می‌کنم حتماً از هایلایتر و کانتور استفاده کنید و تجربه‌تان را برایمان بنویسید. اگر به راهنمایی یا آموزش بیشتر نیاز داشتید، می‌توانید در کلاس‌های آموزش آرایشگری سالن زیبایی متین شرکت نمایید.