مقدمه: قبل از معرفی محصول شماره شش که به جرات می‌توانم بگویم محبوب‌ترین وسیله آرایشی در بین خانمها است، می‌خواهم محصول دیگری را به شما معرفی کنم که از آن هم گاهی در آرایش استفاده میشود؛ “پودرهای ستینگ”.

محصول شماره 5: پودر ستینگ

در مورد پودر سردرگمی زیادی وجود دارد.  وقتی مردم می گویند “پودر” منظورشان چیست ؟ پودر سفت کننده، پودر شل، پودر فشرده، پودر تکمیل کننده… این چیزها چیست و چرا اهمیت دارند؟

بیشتر اوقات، وقتی مردم از پودر حرف می‌زنند، منظورشان پودر سفتی است که بعد از کرم پودر استفاده می‌کنید. این یک ماده آرایشی مات‌کننده است و پایه‌ای عالی برای استفاده از رژگونه و هر چیز دیگری است. می تواند شفاف باشد یا می تواند رنگی متناسب با رنگ پوست شما داشته باشد.

پودر ستینگ در دو نوع موجود است: پودر شل که استفاده از آن آسان است اما به خوبی روی صورت نمی‌نشیند. (بهتر است از این نوع پودر فقط در خانه  استفاده کنید) و پودر فشرده که استفاده از آن آسان است و به خوبی روی پوست می‌نشیند. (این نوع پودر مناسب استفاده برای بیرون از خانه است).

پودرهای تکمیل کننده و پودرهای HD زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند و بحث های زیادی در مورد زمان استفاده از آنها و دلیل استفاده از آنها وجود دارد، به همین دلیل بعداً در پست جداگانه در مورد آن خواهم نوشت.

محصول شماره 6: کانسیلر

مورد بعدی که می‌خوام  برای آرایش به شما معرفی کنم، کانسیلر است.

همه ما می‌خواهیم پوست بی نقصی داشته باشیم، اما بیایید صادق باشیم: افراد بسیار کمی هستند که پوستی بی‌نقص دارند. و البته دسته‌ای هم هستند که به نظر می‌رسد پوست خوبی دارند،در واقع ظاهر پوستشان این را نشان می‌دهد. خیلی وقت‌ها، این افراد کسانی هستند که در استفاده از کانسیلر واقعاً مهارت دارند.

اگر با 1000 آرایشگر و 1000 زن دیگر که هر روز از آرایش استفاده می کنند مصاحبه کنیم و از آنها بخواهیم محصول آرایش مورد علاقه خود را نام ببرند، اکثریت آنها  از “کانسیلر” اسم می‌برند. کانسیلر بهترین دوست شما در  آرایش است.: تمام عیوب صورت شما را می شناسد اما آنها را مخفی نگه می دارد و به شما کمک می کند بی عیب و نقص به نظر برسید. آکنه، لکه‌ها، حلقه‌های سیاه، زخم‌ها، روزاسه، رگ‌های خونی شکسته و هر چیز دیگری که نمی‌خواهید دنیا ببیند را پنهان می‌کند. کانسیلر واقعاً همچین کاری را انجام میدهد و  اغراق نمی کنم که اگر بگویم بهترین محصول آرایشی برای هر خانمی  است.

 

 

حالا ببینیم این محصول آرایشی محبوب و موثر، دقیقاً چیست؟ کانسیلر یک ماده آرایشی غلیظ است،غلیظ‌تر از کرم پودر، که لکه ها و عیوب پوست را پوشش می‌دهد. به شدت رنگدانه دارد، اما در طیف وسیعی از رنگها وجود دارد تا با هر رنگ پوستی مطابقت داشته باشد (و این بسیار مهم است)، و معمولاً به گونه ای تولید میشود که ماندگاری زیادی دارد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که بعد از استفاده از کانسیلر، عیوب پوست شما ناگهان،وسط روز، در محل کار یا در میهمانی، مشخص نمیشود.

 چندین نوع مختلف از کانسیلر وجود دارد که در دسترس هستند:

کانسیلر مایع. این شاید رایج‌ترین نوعش باشد و کانسیلرهای مایع در طیف وسیعی از گزینه‌های پوشش‌دهنده، از سبک تا متوسط تا پوشش کامل عرضه می‌شوند. از آنها میتوانید برای پوست های معمولی، پوست های مختلط، پوست های چرب، پوست های مستعد آکنه و پوست های حساس استفاده کنید. اگر آکنه دارید، این یک گزینه عالی است، زیرا احتمال کمتری دارد که منجر به جوش های بیشتر شود (در حالی که یک کانسیلر کرمی ممکن است این کار را انجام دهد). می توانید با انگشتان خود یا چوب دستی یا اسفنج کانسیلر را روی پوست بزنید. کانسیلر مایع  با انواع متنوع مات، ساتن، مرطوب و درخشان در بازار وجود دارد.

کانسیلر کرمی. برای پوست های معمولی، پوست های خشک و پوست های مختلط مناسب است. کانسیلر کرمی معمولاً در یک  پالت کوچک عرضه می شود و برای حلقه های تیره زیر چشم بسیار خوب عمل می کند، زیرا معمولا پوشش کامل تری نسبت به کانسیلر مایع ایجاد می کند. همچنین برای پوست های حساس خوب است، اما برای پوست های مستعد آکنه مضر است.

کانسیلر کرم پودری. این کانسیلر نسبت به سایر انواع کانسیلر محبوبیت کمتری دارد، زیرا پوشش یکسانی را ارائه نمی دهد (محصول پوششی سبک تا معمولی است) و انتخاب بدی برای افرادی است که مستعد هر نوع آکنه هستند. اگر پوستی نرمال تا خشک دارید و به دنبال پوششی  روشن تا نرمال هستید، می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

کانسیلر استیک. اگر پوستی معمولی تا خشک دارید و به دنبال پوششی متوسط تا تیره هستید، این بهترین گزینه برای شماست. این  نوع کانسیلر یک حالت نیمه جامد کرمی دارد (مثل رژ لب) و برای حلقه های بسیار تیره و تغییر رنگ شدیدتر فوق العاده است. اگر آکنه دارید، مراقب استفاده از آن باشید ، افراد مبتلا به آکنه تمایل به کانسیلر استیکی دارند زیرا می تواند تقریباً هر چیزی را بپوشاند، اما استفاده از آن می تواند ایده بدی باشد، زیرا ضخامت مواد آرایشی می تواند منافذ را مسدود کند و در واقع  آکنه را تشدید کند.

(به خاطر داشته باشید، گاهی اوقات به بیش از یک نوع کانسیلر نیاز دارید. اگر چند ناحیه مشکل‌دار مختلف دارید، ممکن است بخواهید دو نوع مختلف بخرید. برای مثال، اگر دایره های خشک و تیره زیر چشم خود دارید، باید از یک کانسیلر کرمی همراه با مرطوب کننده استفاده کنید، اما اگر روی گونه خود نیز جوش دارید، آن کانسیلر کرمی با مرطوب کننده ممکن است عمر آن جوش را طولانی تر کند.)

نحوه صحیح کانسیلر زدن را در این ویدئو ببینید:

 

هنگامی که کانسیلری را پیدا کردید که با نوع پوست شما مطابقت دارد، دفت کنید که رنگ مناسبی داشته باشید. بسیاری از آرایشگران پیشنهاد می‌کنند که رنگ کانسیلر را یک درجه روشن تر از کرم پودر خود پیدا کنید. فقط مواظب باشید خیلی روشن‌تر نشوید، زیرا داشتن  رنگ پوست یکنواخت در سراسر صورت مهم است و چهره‌تان را طبیعی جلوه می‌دهد.

در مطلب بعدی، محصول شماره هفت(کانتور) را معرفی خواهم کرد. راستی، تجربه‌ی شما در مورد استفاده از کانسیلر چیست؟ برایمان بنویسید.


اگر می‌خواهید نکات آرایشی را به صورت حضوری و همراه با مدل یاد بگیرید، می‌توانید در کلاسهای آموزشی سالن زیبایی متین شرکت کنید.