در مطلب قبلی(پرایمر و مرطوب کننده) در مورد زیرسازی آرایش و نحوه استفاده از پرایمر گفتم. حالا در ادامه می خواهم  محصول دیگری را که برای پایه آرایش استفاده می‌شود، به شما معرفی کنم.

محصول شماره 3: فونداسیون

فونداسیون (که مردم گاهی اوقات از آن به عنوان “پایه آرایشی” یاد می کنند) یک آرایش پوشاننده است که برای پوشاندن لکه ها و عیوب استفاده می شود، اما مهمتر از همه، از آن برای ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت روی صورت استفاده می‌کنند. خیلی از مردم فکر می کنند که کرم پودر فقط برای زنان و مردانی است که  می‌خواهند رنگ پوستشان کمی تغییر کند. اما اینطور نیست!

آرایش پوست گندمی3

 زیرسازی جزء مهمی از هر روتین آرایشی است.

ممکن است برایتان سوال پیش آید که قبل از آرایش حتماً باید از مرطوب کننده، پرایمر و سپس فونداسوین استفاده کنید؟

جواب این سوال مثبت است.  دلیل اهمیت این سه مورد  را خیلی مختصر برایتان می گویم: این سه محصول اساساً با هم کار می کنند و یک یا دو یا سه مورد را ارائه می دهند. مرطوب کننده از تخریب صورتی که  هر روز  با  آرایش  پوشنیده می‌شود،جلوگیری می کند. پرایمر هر گونه چین و چروک صورت را صاف می کند و به فونداسیون اجازه می دهد تا به آن بچسبد. در نهایت، فونداسیون پایه محکمی را فراهم می کند که از لغزش آرایش شما از روی صورت  جلوگیری می کند. با این سه مورد، شما آماده هستید تا  با یک آرایش خوب و درست خود را واقعاً شگفت انگیز کنید.

حال ببینیم  یک فونداسیون را چطور انتخاب کنیم؟ فونداسیون‌ها به صورت مایع، کرمی یا پودر در دسترس هستند (اگرچه به نظر می رسد فونداسیون های پودری محبوبویت کمتری دارند).  اکثر شما  تقریباً همیشه سعی می کنید رنگی را انتخاب کنید که بسیار مناسب باشد و نزدیک به رنگ پوست طبیعی شما .(به هر حال، زمانی که رنگ کرم پودر روی صورت شما با رنگ پوست گردن شما مطابقت نداشته باشد، می تواند بسیار خجالت آور باشد). نام رنگ‌ها از برندی به برند دیگر بسیار متفاوت است (و این برای هر نوع  لوازم آرایشی که تاکنون ساخته شده است صادق است)، بنابراین باید کرم‌پودری را پیدا کنید که به نظر شما مناسب باشد. به خاطر داشته باشید که رنگ فونداسیون در تیوپ یا قوطی ممکن است بسیار متفاوت از رنگ پوست شما به نظر برسد. مانند بسیاری از چیزهای مرتبط با لوازم آرایشی، شما باید با چند محصول مختلف آزمایش کنید تا  در نهایت بتوانید محصول مورد علاقه خود را پیدا کنید. انتخاب یک فونداسیون و یافتن این که همان انتخاب اول برای شما عالی است، نادر است. آرایش واقعاً اینطور نیست. معمولاً شما مجبور می‌شوید دسته ای از محصولات مختلف را امتحان می کنید تا زمانی که محصول مورد علاقه خود را پیدا کنید.

یکی از جنبه های اصلی که باید در نظر داشته باشید «پوشش» است. یک فونداسیون با پوشش سبک تر، شفاف خواهد بود. و یک پایه با پوشش متوسط یا کامل، مات است.

مشخصات فونداسیون‌های مختلف به این شرح است:

فونداسیون شفاف دارای رنگدانه بسیار کمی است و تقریباً شفاف است (یا در برخی موارد کاملاً شفاف). این نوع کرم‌پودر لکه ها یا تغییر رنگ ها را پنهان نمی کند، اما می تواند رنگ پوست را بین نواحی مختلف صورت یکدست کند. فونداسیون شفاف حاوی حدود 7 تا 12 درصد رنگدانه است.

فونداسیون روشن کمی تیره تر است و حدود 13 تا 17 درصد رنگدانه دارد. تفاوت فاحشی بین “مطلوب” و “سبک” وجود ندارد — شما هنوز هم لکه ها، کک و مک ها، زخم ها و غیره را خواهید دید.

پوشش متوسط بسیار سنگین‌تر است —معمولاً در حدود 18 تا 24 درصد رنگدانه؛ و می‌تواند قرمزی، کک و مک، برخی لک‌ها و برخی جاهای زخم را بپوشاند.

پوشش کامل بین 25 تا 50 درصد رنگدانه است.به عبارت دیگر، بسیار غلیظ است و می تواند بیشتر هر چیزی را که می خواهید پنهان کنید، پنهان کند. بدیهی است ک در مورد انتخاب فونداسیون پوشش‌دهنده کامل باید دقت بیشتری داشته باشید، زیرا باید با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت چهره‌تان لکه‌دار و عجیب به نظر می‌رسد.

هنگامی که یک فونداسیون را انتخاب کردید، باید آن را اعمال کنید. بسته به نوع انتخابی (مایع، کرمی یا پودری)، می توانید از برس، اسفنج یا انگشتان خود استفاده کنید. برخی افراد با برس راحت‌تر هستند. برخی اسفنج را دوست دارند. و بعضی هم فقط از دستان خود استفاده می کنند. بحث‌های زیادی در مورد بهترین روش استفاده وجود دارد، اما از هر چیزی که استفاده می‌کنید، به تمیز بودن آن مطمئن باشید. چون در غیر این صورت لودگی را در تمام پوست خود پخش کرده و باعث تحریکپیری آن می‌شوید.

و سخن آخر اینکه، مانند بسیاری از محصولات زیبایی، طیف وسیعی از گزینه‌های موجود وجود دارد، و می‌توانید فونداسیون‌های غیرکمدوژنیک، انواع ارگانیک، انواع گیاهی و غیره را پیدا کنید.

در مطلب بعدی چهارمین محصول آرایشی را معرفی خواهم کرد.