محصول شماره 1: مرطوب‌کننده

مرطوب‌کننده، از نظر فنی یک لوازم آرایشی نیست، اما بخش مهمی از هر روال آرایشی است، به همین دلیل آن را  به عنوان بخشی از آموزش آرایش در نظر می گیریم، و به عنوان پایه‌ی آرایش آن را اضافه می کنیم، زیرا این یکی از اولین کارهایی است که باید بعد از شستن و تمیز کردن صورت خود  باید انجام دهید. ( هر روز صبح).

مرطوب‌کننده به هر ترکیبی گفته می شود که با مرطوب نگه داشتن پوست از آن محافظت می کند. این به نوعی ابرقهرمان مجموعه آرایش شما است: می تواند از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند، آب و روغن را در پوست شما حفظ کند تا چین و چروک هایی که دارید، کمتر مشخص باشند و به اصطلاح اغراق آمیز به نظر نرسند، و در واقع پایه‌ای قابل اعتماد برای شما فراهم می کند. مرطوب‌کننده  یک لایه‌ی محافظ روی اپیدرم شما ایجاد می کند، یعنی لایه بالایی پوست شما؛ برای حفظ رطوبت و روغن ها.

اساساً دو نوع مختلف مرطوب‌کننده وجود دارد: نوعی که قبل از آرایش می‌زنید، و نوعی که در پایان روز، قبل از خواب می‌زنید (و از نظر فنی، تعداد زیادی مرطوب‌کننده وجود دارد. محصولات مراقبت از پوست را می توانید قبل از خواب استفاده کنید، اما ما فعلاً در مورد آنها صحبت نمی‌کنیم).

مانند همه چیزهای آرایشی، هنگام خرید یک مرطوب کننده تقریباً چهار هزار گزینه دارید. بسته به مشکلات پوستی که دارید می‌خواهید یک مرطوب‌کننده انتخاب کنید: شرکت‌های لوازم آرایشی محصولاتی برای پوست‌های چرب و/یا مستعد آکنه، پوست‌های خشک، پوست‌های حساس و پوست‌های پیر تولید می‌کنند. انواع غیر کودوژنیک و انواع ارگانیک وجود دارد. آنها همچنین با کرم ضد آفتاب مرطوب کننده درست می‌کنند، که اگر آن را در ابتدای روز استفاده کنید (که باید اینکار را انجام دهید) از شما در برابر اشعه مضر UV خورشید محافظت می کند.

به یاد داشته باشید که قبلاً گفتیم مرطوب‌کننده پایه مطمئنی برای آرایش شما فراهم می کند. این یکی از مهمترین جنبه‌های آن است. درست مانند یک زیرسازی خوب، مرطوب کننده صورت شما را آماده آرایش می‌کند. مهم نیست که گران‌ترین  لوازم آرایش دنیا را داشته باشید. اگر پوست خود را برای آرایش آماده نکرده باشید، درست نمی شود. در واقع، همانطور که Allure در اینجا بیان می کند، اکثر میکاپ آرتیست‌های حرفه ای به همان اندازه برای آماده کردن پوست مدل های خود (یعنی تمیز کردن و مرطوب کردن آن) وقت صرف می‌کنند *در واقع برای آرایش کردن.* این واقعاً نشان می دهد که مرطوب کردن پوست چقدر مهم است.

محصول شماره 2: پرایمر

چند نوع پرایمر وجود دارد. پرایمر لب، پرایمر پلک و پرایمر ریمل. اما در اینجا ما به پرایمر زیرسازی اشاره می‌کنیم. همان تعریفی که به عنوان پرایمر در بین اکثر مردم  شناخته شده است.

 

پرایمر بعد از مرطوب کننده استفاده می شود، اما قبل از کرم پودر (به همین دلیل است که گاهی اوقات به آن “فنداسیون پرایمر” می گویند) و این یکی دیگر از سوپراستارهای درام باشکوه است که آرایش نامیده می‌شود. پرایمر دو هدف اصلی دارد: اول،ایجاد یک پایه صاف که آرایش شما بر روی آن قرار گیرد، و دوم، افزایش چشمگیر ماندگاری آرایش شما.

به همین دلیل است که پرایمر محصول آرایشی مورد علاقه بسیاری از مردم است .چون می تواند کارهای بیشتری نیز انجام دهد. از جمله:

  • منافذ را ببندید. مهم نیست که منافذ شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، زیرسازی آرایش باعث می شود منافذ کمتر دیده شوند.
  • خطوط ریز صاف. با پر کردن شکاف‌های اپیدرم، پوست شما صاف و صاف‌تر به نظر می‌رسد.
  • به حل مشکلات رنگدانه کمک کنید. برخی از فونداسیون ها دارای ترکیبات مراقبت از پوست هستند و می توانند لکه های تیره را به مرور زمان اصلاح کنند.
  • قرمزی را کاهش دهید و آکنه را بپوشانید. فونداسیون ها از نظر مقدار رنگدانه ای که دارند بسیار متفاوت هستند و می توان از برخی برای پوشاندن روزاسه و لکه‌ها استفاده کرد. برخی دیگر اسید سالیسیلیک دارند، ماده جادویی و جاذب روغن و باکتری که با آکنه و جوش مبارزه می‌کند.
  • صورت شما را سپر می‌کند. شما تحت رگبار دائمی گرد و غبار و زباله هستید و پوست خود را از مواد ناخواسته‌ای که در مسیر شما شناور است و ممکن است روی پوستتان بنشیند، محافظت می‌کند.
  • در آب و هوای شدید ظاهری عالی داشته باشید. اگر در فضایی زندگی می‌کنید که گرم و مرطوب یا سرد و خشک است، پرایمر آرایش شما را در همان جایی که در ابتدا استفاده کرده‌اید حفظ می‌کند.

شاید فکر کنید کرمی که این همه کار را با هم انجام می‌دهد، حتماً یک لایه‌ی ضخیم روی صورت شما ایجاد می‌کند.اما  در واقعیت اینطور نیست! و  همین یک چیز شگفت انگیز دیگر در مورد پرایمرها است: آنها معمولاً سبک وزن هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

پس چگونه این همه کار را انجام می‌دهد؟ مواد شیمیایی زیادی  در ساخت آن دخیل است، اما اساساً پرایمر با قوام سفت ساخته می‌شود که شکاف های ریز روی سطح پوست شما را پر می‌کند و ظاهری صاف و ساتن به شما می دهد و در عین حال مانع از تعریق می‌شود. از منافذ شما عبور می‌کند و در نتیجه آرایش شما دست نخورده باقی می‌ماند.

پرایمرها به صورت کرم، ژل و پودر فروخته می‌شوند، اگرچه اکثر مردم دوست دارند از انواع کرمی آن استفاده کنند. آنها را می‌توان بیشتر به دو دسته تقسیم کرد: پرایمرهای مبتنی بر آب و پرایمرهای مبتنی بر سیلیکون. پرایمرهای مبتنی بر سیلیکون برای ایجاد ظاهری صاف کار بهتری انجام می‌دهند، اما برخی افراد نسبت به آن واکنش های آلرژیک دارند، بنابراین کسانی که مشکلات پوستی دارند باید به دنبال کرم پودر مبتنی بر آب باشند. تنوع زیادی در پرایمرها وجود دارد، پرایمرهای مات کننده، پرایمرهای رنگی، غیر کودوژنیک و غیره  در بازار وجود دارد  اما این دو نوعی که در ادامه خواهم گفت، اصلی هستند.

اگر به دنبال پرایمر هستید، باید چیزی را پیدا کنید که مناسب شرایط پوستی منحصر به فرد شما باشد. برای انتخاب راحت‌تر، دو نوع پرایمر وجود دارد:  یک نوع برای پوست های معمولی تا خشک و نوع  دیگر برای پوست‌های چرب.

 

(یک نکته اضافی به طور خلاصه: در ابتدای  معرفی محصول پرایمر، به پرایمرهای لب، پرایمرهای پلک و پرایمرهای ریمل اشاره کردم. این پرایمرها همان عملکرد پرایمر زیرسازی را دارند، به این ترتیب که لب‌ها، پلک‌ها و مژه‌ها را پرایمر می‌کنند و اجازه می‌دهند آرایش برای مدت طولانی‌تری ثابت بماند. در بخش‌های بعدی درباره آنها نیز خواهم گفت.

در مطلب بعدی در مورد محصول آرایشی شماره سه(فونداسیون) خواهم گفت