ویژگیهای ضروری بهترین آرایشگاه یا سالن زیبایی چیست؟

وقتی در سالن زیبایی مقابل آینه می نشینید و قیچی را در دستان آرایشگر می بینید، به چه چیزی فکر می کنید؟ گفتم قیچی چون کوتاهی مو تجربه ای است که  تقریباً همه ی ما بارها تجربه اش را  داشته ایم. تجربه های متفاوتی که به معیاری برای تشخیص خوب یا بهتر بودن آرایشگاه تبدیل می شود.

امروز می خواهم در مورد 5 ویژگی ضروری که بهترین آرایشگاه  باید داشته باشد، به شما بگویم. فاصله زیادی بین یک آرایشگاه متوسط و بهترین آرایشگاه وجود دارد، اما متأسفانه اکثر شهرها پر از  سالن های زیبایی با امتیاز میانگین  مطلوب بودن هستند. همانطور که  در این مطلب نشان خواهیم داد، کوتاه کردن مو تنها یک بخش (اگرچه بسیار مهم است) از چیزی است که با عث می شود یک سالن واقعا استثنایی شود.

 

  1. تکنولوژی جدید و پیشرفته

فناوری جدید همیشه در حال توسعه است و سالن‌های با عملکرد بالا به چیزهای جدید توجه می‌کنند. مثلاً داشتن وب سایتی پُر بار، رزرو آنلاین(در صورتیکه درخواست اکثر مشتریان همین باشد) ،  استفاده از نرم‌افزار های جدید برای پیگیری تاریخچه ی مراجعات  و ترجیحات مشتری، و نیز  وجود ابزارهای سریع، آسان و مؤثر برای برقراری ارتباط در عملیات‌های مختلف اسپا وجود داشته باشد.  یعنی وقتی به یک آرایشگاه مراجعه

می کنید، نباید تعداد زیادی خودکار و پدهای کاغذی شلخته روی میز، یا ابزارهای حالت دهنده و محصولات موی قدیمی را ببینید. بهترین سالن زیبایی برای بهبود خدماتش دست به ابتکار عمل می زند. و استفاده از  بهترین فناوری نشان دهنده تمایل شدید آن آرایشگاه برای ارائه بهترین خدمات است.  بنابراین وقتی وارد سالن  زیبایی می‌شوید، به تجهیزات و ابزار مدیریت سالن توجه کنید.

  1. سازماندهی و پاکیزگی

کاملاً طبیعی است که در آرایشگاه موهایی روی زمین ریخته باشد، یا به قیچی و برس ها،. . .  مو چسبیده باشد. اما شما نباید هیچ یک از اینها را ببینید! آرایشگرها مسئول تمیز نگه داشتن سالن های خود برای هر مشتری جدید هستند تا مراجعه کننده بتواند بهترین تجربه را داشته باشند. در واقع بهترین آرایشگاه چنین عیب و نقص هایی نخواهد داشت. آرایشگر ها نباید  برای  استفاده از وسیله ی مورد نیاز مدام در کشوها جستجو کنند و به دنبال محصولات بگردند. در واقع همه چیز قبل از مراجعه مشتری موردنظر باید آماده و مرتب باشد تا وقت مشتری تلف نشود. در واقع از زمانی که وقت رزرو می کنید تا زمانیکه سالن  را ترک می کنید، باید آن احساس رضایت زمانی در شما بوجود بیاید.

پاکیزگی آرایشگاه

پاکیزگی آرایشگاه

  1. مهربانی و معاشرت

واقعا مهربان بودن فقط این نیست که با لبخند به شما سلام کنند و شیرینی و شکلات تعارف کنند. سالن زیبایی یک فضای تعاملی و اجتماعی است و آرایشگران باید واقعاً روابط نزدیکی با مشتریان خود ایجاد کنند. این بدان معناست که واقعاً به زندگی مشتریان خود علاقه مند هستند، نه اینکه فقط به صحبت های کوچک خسته کننده ادامه دهند. بهترین آرایشگاه برای وفاداری  به خود ارزش قائل است و مشتریان وفادار کسانی هستند که احساس قدردانی و اهمیت می کنند. تجربه  حضور در سالن قرار است  برای ما سرگرم کننده، جذاب و آرامش بخش باشد. اگر می بینید که آرایشگری در رفتار با مشتری خود خسته به نظر می رسند یا با یکدیگر مشاجره می کنند، این یک پرچم قرمز است. مراقب سالنی باشید که به نظر می رسد آرایشگران و مشتریان واقعاً درگیر آن هستند. وقتی مردم به مشتریان خود اهمیت می دهند انگیزه بیشتری برای انجام یک کار خوب دارند.

  1. آرایشگر های با استعداد

البته بهترین آرایشگاه به آرایشگرانی با مهارت های فنی استثنایی نیاز دارد. به همان مثال کوتاهی مو بر می گردیم. در پایان روز،  نتیجه نهایی این است:” یک مدل موی درجه یک”. نه تنها این، بلکه آنها باید به طور مداوم هر روز، با هر مدل مویی، یک برش و کوتاهی عالی ارائه دهند. با توجه به این موضوع، هر آرایشگری دارای تخصص و مهارت در زمینه ای خاص است.مثلاً مدل موی مجعد، صاف و … اما یک مشتری صرف نظر از سبک او، یک کوتاهی و برش با کیفیت را می خواهد. اگر هر آرایشگری که در سالن زیبایی کار می کند، واقعاً با استعداد باشد، نشان می دهد که آن سالن فقط بهترین ها را می پذیرد.  و همچنین نشان دهنده این است   که سالن فعالانه برای پیشرفت بیشتر تلاش می‌کند. هر سالنی حتی پس از استخدام بهترین ها، نیاز دارد که بهترین آرایشگران خود را نیز برای  آموزش مداوم  تشویق می کند. اگر اهل تعارف نیستید، می توانید  بپرسید که آیا سالن متخصصان دیگری را برای کمک به آنها در بهبود خدمات خود می آورد یا منابع آموزشی را در اختیار آرایشگران خود قرار می دهد.

اگر به آموزش آرایشگری علاقه مند هستید، می توانید به این صفحه مراجعه کنید

  1. سهولت دسترسی

مسلماً، اگر به دنبال بهترین آرایشگاه هستید، بسیاری از آنها بسیار شلوغ خواهند بود. مخصوصاً در شهرهای بزرگی مانند تهران. با این حال، سالن زیبایی باید سعی کند تا حد امکان کارآمد و در دسترس باشد. برخی از سالن‌ها سیستم‌های رزرو آنلاین غیرمعمولی دارند، به نظر می‌رسد که هرگز به تلفن پاسخ نمی‌دهند، و هنگام انجام تمام رزروها و بازدیدهایشان سازماندهی نشده‌اند.  در حالیکه مشتریان می‌خواهند روند کار ساده‌تر شود، و  اگر دردسرهای زیادی وجود داشته باشد، مردم به سرعت  سراغ سالن دیگری می روند.

در این مطلب سعی کردم پنج ویژگی  ساده و در عین حال پر اهمیت  از بهترین آرایشگاه ها را برایتان بنویسم. مسلماً هر سالن معمولی می تواند موهای شما را بشوید، یک حوله داغ به شما بدهد و با یک مدل موی مناسب شما را بیرون بیاورد. با این حال، تنها بهترین آرایشگاه می تواند واقعاً یک تجربه مطلوب و استثنایی را برای شما فراهم کند.

در پایان خوشحال می شویم تجربیات خود را در سالن زیبایی متین با ما در میان بگذارید.

همچنین در مورد فواید رفتن به سالن زیبایی بخوانید