شینیون چیست؟ می‌شود گفت شینیون یک سبک از مدل موی بالرین‌هاست. اما چیزی که شینیون‌ها را از مثلاً از مدل موی بالرین جدا می‌کند این است که  مدل موی شینیون معمولاً  به جای اینکه به  شکل تاج روی سر باشد، در پشت گردن قرار می‌گیرد.

 راهنمای گام به گام فوق العاده آسان برای شینیون:

از بین تمام مدل‌هایی که در طول سال‌ها آن را می‌شناسیم و دوست داریم، شینیون  یکی از مورد علاقه‌های  اکثر ماست. مدل موی فریبنده ساده یکی از پرکاربردترین مدل موها است. شینیون با لباس‌های مجلسی زیباست، به همان اندازه که با لباس‌های بدنسازی ست می‌شود، زمانی که نیاز دارید موهایتان را از صورتتان دور نگه دارید.

نکته‌ای که در مورد شینیون‌ها وجود دارد این است که این مدل موها بسیار ساده هستند اما تعداد کمی از مردم هستند که برای یادگیری آن به خود زحمت می‌دهند.  به همین دلیل امروز در این پست، آموزش یک نوع مدل موی شینیون را برایتان آماده کرده‌ایم تا با هم ببینیم که شینیون آنقدرها که به نظر می‌رسد، سخت و غیرممکن نیست، حتی برای شما!

(مدلهای مختلف مو و شینیون سالن زیبایی متین)

تعیین ابزار موردنیاز:

شینیون‌ها ساده هستند  به شرطی که ابزار مناسبی داشته باشید. برای اینکه بتوانید به راحتی این سبک موی کلاسیک را درست کنید، به  برس مو ، کش موی ساده، کش موی شفاف، یک بسته سنجاق بابی و اسپری مو نیاز دارید.

آموزش شینیون-مرحله اول

موهای خود را آماده کنید:

برای این مدلی که با هم درست می‌کنیم، فرقی نمی‌کند که با موهای تازه شسته شده شروع کنید یا موهای روز سوم. اگر موهایتان تازه شسته شده باشد، ممکن است درخشش بیشتری داشته باشند. از طرفی، موهای روز سوم می‌توانند حالت موی شما را بافت‌دارتر نشان دهند.  بنابراین مدلی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

قبل از شروع حالت دادن باید مطمئن شوید که موهایتان صاف و باز شده است. بعد از اینکه تمام گره‌های موی خود را  با برس باز کردید و شانه زدید، موهای خود را در پشت گردن جمع کنید و با یک کش مو آن را به صورت دم اسبی محکم ببندید.

دم اسبی خود را کامل کنید:

پس از محکم کردن دم اسبی در پشت گردن، حالا آن را به آرامی شل کنید تا تاج سر خود را حجم دهید. سپس، چند تار نزدیک جلوی صورت خود را از دم اسبی  بیرون بکشید.

بعد، یک کش موی شفاف بردارید و آن را حدود پنج سانتی‌متر بالاتر از انتهای دم اسبی خود محکم کنید. دم اسبی خود را با اسپری موی فیکس‌کننده اسپری کنید تا به بافت دم اسبی خود  قبل از حالت دادن به آن، شکل شینیون ببخشید.

آموزش شینیون-مرحله سوم

شینیون خود را بسازید:

انتهای دم اسبی خود را بگیرید و آن را بالا بیاورید و دم اسبی را به دور خودش بپیچید تا شینیون ایجاد شود. از چند سنجاق بابی استفاده کنید تا شینیون را در جای خود محکم کنید.

آموزش شینیون-مرحله چهارم

شینیون را محکم کنید:

به قرار دادن سنجاق‌های بابی در شینیون خود ادامه دهید تا آن را در پشت سر خود محکم کنید. هنگامی که شینیون را به پشت سر خود محکم کردید، موها را از بالای شینیون بردارید و آن را روی کل موها باز کنید تا ظاهری یکدست ایجاد کنید.از چندین سنجاق دیگر برای محکم کردن موها در جای خود استفاده کنید. سپس، به آرامی چند تار مو را از شینیون بیرون بیاورید و در پشت گردن بریزید.(این مورد آخر دلبخواهی است).

آموزش شینیون-مرحله پنجم

مرحله تکمیلی:

هنگامی که شینیون محکم شد، می‌توانید کارهای دیگری برای زیباتر  شدن شینیون‌تان انجام دهید. مثلاً موهایتان را به آرامی روی گوش خود بکشید و کمی پُف دهید. و چند تار موی ریخته روی صورت  را طوری حالت دهید که  روی هر دو طرف صورتتان بریزد.

بعد از اینکه به ظاهر دلخواه  خود رسیدید، آن را با یک اسپری مو فیکس کنید.

حالا که اصول اولیه شینیون را یاد گرفتید، می‌توانید در میهمانی بعدی خود این مدل مو را درست کنید. و حتی اگر قبل از آن، چند بار تمرین کرده باشید، می‌توانید ابتکارات جدیدی بکار ببرید.

یکی از مزایای شینیون‌ها این است که یک مدل موی نسبتاً ساده هستند و می‌توانید اکسسوری‌های مختلفی برای آنها استفاده کنید.

در این آموزش ساده‌ترین روش شینیون را با هم یاد گرفتیم که می‌توانید در میهمانی‌ها از آن استفاده کنید. اما اگر به یک شینیون حرفه‌ای برای جشن‌ها و یا میهمانی‌های بزرگتر نیاز دارید، می‌توانید به سالن زیبایی متین از طریق آدرسی که در مکان‌یاب ما قرار دارد، مراجعه کرده و برای شینیون بعدی خود وقت بگیرید.