روشهای آسان و مهم برای مراقبت از پوست در ماه رمضان

ماه رمضان برای میلیون ها مسلمان در سراسر جهان ماه مبارک است. و در این ماه مسلمانان از صبح تا غروب روزه می گیرند.

در حالی که روزه یک تکلیف شرعی است، می تواند پوست شما را نیز خشک و کم آب کند.

در اینجا پنج نکته برای حفظ شادابی پوست در ماه رمضان آورده شده است:

آب مصرفی خود را تقسیم‌بندی کنید

در زمان سحری فقط دو بطری آب بزرگ را ننوشید. برای اینکه بدن شما واقعاً از مزایای آن بهره مند شود، باید میزان مصرف آب خود را تقسیم‌بندی کنید. H2O برای هیدراته نگه داشتن پوست شما ضروری است و در ماه رمضان از اهمیت بیشتری برخوردار است. حتماً در طول شب حداقل دو لیتر آب بنوشید.

دو بار در روز از مرطوب‌کننده استفاده کنید

مرطوب کردن  پوست احتمالا ضروری‌ترین مرحله در هر روتین مراقبت از پوست است. و این یکی از بزرگترین چیزهای مراقبت از پوست در ماه رمضان است. هیچ چیز بدتر از ایجاد ترک در پوست شما نیست. از یک مرطوب‌کننده مناسب برای نوع پوست خود استفاده کنید و آن را دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار قبل از خواب استفاده کنید.

نکته: یکی از مهم‌ترین نکته‌های مراقبت‌های پوست در ماه رمضان این است که اگر بلافاصله بعد از حمام مرطوب کنید، پوست شما بیشتر آن را جذب می‌کند.

از دوش آب گرم خودداری کنید

 بسیاری از ما دوش گرفتن با آب گرم را دوست داریم، اما دوش آب گرم می‌تواند پوست شما را از چربی طبیعی آن پاک کند و آن را خشک و کم آب کند. در عوض، کمی بیشتر دوش ولرم بگیرید و زمان خود را به 10 تا 15 دقیقه محدود کنید. بعد از دوش گرفتن، پوست خود را با یک حوله خشک کنید و (همانطور که گفتیم) فوراً از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت را مسدود کند. این نکته را نه فقط در ماه رمضان، بلکه در تمام طول سال، رعایت کنید.

غذاهای آبرسان بخورید

مراقبت از پوست در ماه رمضان فقط به محصولاتی که استفاده می کنید محدود نمی شود. غذاهایی که حاوی آب زیاد هستند، مانند میوه‌ها و سبزیجات، می‌توانند به حفظ رطوبت پوست کمک کنند. در ماه رمضان سوپ، هندوانه، خیار، گوجه فرنگی و سبزیجات برگ‌دار مصرف کنید. این غذاها نه تنها پوست شما را آبرسانی می‌کنند، بلکه ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را نیز تامین می‌کنند.

نکته: در این ماه خیار  را به مقدار بیشتری میل کنید (97 درصد آن آب است).

از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

یادتان باشد همیشه به اشعه ماوراء بنفش توجه کنید. اگرچه قرار گرفتن در معرض نور خورشید بسیار مهم است (بسیاری از ما دچار کمبود ویتامین D هستیم)، مهم است که از پوست خود با یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بالاتر محافظت کنید. اهمیت استفاده از کلاه و عینک آفتابی برای جلوگیری از چروک شدن صورت و چین و چروک های زودرس را دست کم نگیرید.

با رعایت این نکات مراقبت از پوست در ماه رمضان، می‌توانید پوست خود را هیدراته و سالم نگه دارید. به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید، به طور منظم  پوست خود  را مرطوب کنید، از دوش آب گرم خودداری کنید، غذاهای آبرسان بخورید و از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

شما چه نکاتی را برای مراقبت از پوستتان در ماه رمضان رعایت می‌کنید؟ برایمان بنویسید.