کانتورینگ چیست؟

به زبان ساده، کانتورینگ راهی برای فرم دادن به صورت از طریق آرایش است.

تمام هدف کانتورینگ این است که شکل صورت خود را با آرایش تقویت یا تغییر دهید، اما تاثیرات آن نباید خیلی شدید باشد. یعنی بهتر است که شکل طبیعی صورت حفظ شود و تغییراتی که در چهره ایجاد می‌شوند، واقعی به نظر برسند.

تفاوت بین برنز و کانتور چیست؟

اگر به لوازم آرایشی خود نگاه کنید، متوجه می‌شوید دو محصول آرایشی دارید که تقریباً شبیه به هم هستند. اما در واقع اینطور نیستند و هر کدام هدف متفاوتی را دنبال می‌کنند. اول از همه، یک محصول کانتور همیشه و همیشه مات است. با کانتورینگ، عمق ایجاد می‌کنید تا زوایای صورت خود را بیشتر کند، بنابراین به محصولی نیاز دارید که بتواند توهم سایه ایجاد کند (و سایه ها درخشان نیستند). هنگام استفاده از برنز، به نور خورشید فکر کنید، نه سایه. هدف از برنزه کردن این است که با مخلوط کردن محصول (که معمولاً درخشش یا درخشندگی دارد) در جایی که نور خورشید به طور طبیعی به صورت شما برخورد می کند: شقیقه ها، بینی، اطراف لبه های پوست، توهم یک چهره گرم‌تر را ایجاد کنید.

بنابراین  به طور خلاصه، کانتورینگ سایه است و برنزینگ نور و درخشندگی. کافی‌ست این دو را به خاطر بسپارید.

چارت کانتور

 

حالا که با مفهوم کانتورینگ آشنا شدیم، بیایید ببینیم برای کانتور کردن به چه مدلی از آن نیاز داریم؟

چه نوع کانتوری مناسب شماست؟

برای داشتن کانتور بی‌نقص شما به محصولی سه درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان نیاز دارید که  هم خانواده  با ته رنگ چهره شما باشد. یعنی اگر خیلی رنگ پریده هستید، کانتور قهوه‌ای تیره را نگیرید؛ به دنبال سایه‌ای باشید که فقط سه پله زیر رنگ پوست فعلی شما قرار دارد (مثل اینکه در حال انتخاب یک زیرسازی خیلی تیره هستید). در مورد ته‌رنگ‌ها، اگر پوست‌تان سرد است از سایه قهوه‌ای مایل به خاکستری‌تر استفاده کنید و اگر پوستتان گرم است، از سایه‌های گرم‌تر و قرمز قهوه‌ای استفاده کنید.

در مرحله بعد، باید تصمیم بگیرید که از مدل کرمی یا پودری استفاده کنید. این بیشتر بر اساس ترجیحات شخصی شما است، اما آرایشگران برجسته پیشنهاد می‌کنند هنگام انتخاب فرمول مناسب، نوع و بافت پوست خود را در نظر بگیرید. اگر  بعد از آرایش روی صورت شما  خطوط ریزی دیده می‌شود یا پوست واقعاً خشکی دارید، از کانتور کرمی استفاده کنید. گیر کرده اید؟

چگونه با پودر کانتور کار کنیم؟

اگر پوست چرب دارید یا فقط  پوستی مات می‌خواهید، از پودر استفاده کنید. برخلاف کرم‌ها، فرمول‌های پودری به خوبی با انگشتان شما ترکیب نمی‌شوند. به جای آن می‌تواند از برس آرایشی استفاده کنید. برس آرایشی را بر اساس ظاهری که می‌خواهید انتخاب کنید. برای داشتن ظاهری بسیار تیز، از یک برس با موهای صاف استفاده کنید. برای ظاهری نرم تر، یک برس زاویه‌دار کرکی به خوبی محصول را در حین آرایش پخش می کند. و برای کانتور کردن نواحی کوچکتر، مانند دو طرف بینی،  از یک برس سایه کوچکتر استفاده کنید.

فرایند استفاده از  کانتور پودری هم همان مراحل اولیه کانتور کرمی را دنبال می‌کند. ابتدا محصول را در جایی که می‌خواهید رنگدانه بیشتری داشته باشد استفاده کنید. سپس، از حرکات جارویی با برس خود استفاده کنید تا خط خشن را ترکیب کرده و طبیعی‌‌تر به نظر برسد. ( اگر به آموزش تصویری نیاز دارید، ویدئوهای آموزشی ما را ببینید).

کانتور را از کجای صورت شروع می‌کنید؟

 ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید تمرکز در کجا باشد و چه چیزی را می‌خواهید افزایش دهید. هنگامی که فونداسیون خود را اعمال کردید، ممکن است صورت شما کمی صاف به نظر برسد، بنابراین یک مکان خوب برای شروع درست زیر استخوان گونه شما برای ایجاد عمق است. مثلاً یکی دوست دارد کمی در امتداد خط مو و در امتداد خط فک کانتورش را بزند تا صورتش کمی بیشتر مشخص و برجسته شود و دیگری دوست دارد کمی روی دو طرف یا اطراف نوک بینی خود سایه بزنند. این چهره شماست، و بستگی به خود شما دارد که دوست دارید چطور به نظر برسد.

آیا می توانیم بدون هایلایت کانتور کنیم؟

شما می‌توانید هر آنچه می‌خواهید انجام دهید. در واقع، بسیاری از آرایشگران به طور کلی از برجسته کردن استخوان گونه  به صورت سنتی را انجام نمی‌دهند و در عوض به پوست شما درخشندگی می‌دهند که واقعا طبیعی به نظر می‌رسد.

یک ترفند برای شما: چند قطره روغن صورت را با چند قطره کرم پودر خود مخلوط کنید و آن را روی پوست خود بچرخانید تا یک هایلایت یکپارچه داشته باشید.

تا اینجای کار، با مفهوم کانتورینگ، انتخاب نوع آن با توجه به رنگ و جنس پوست، و نحوه استفاده از کانتور آشنا شدیم. حالا بیایید ببینیم  چگونه گام به گام کانتور کنیم؟

مراحل کانتورینگ چهره:

مرحله 1: پوست خود را با یک مرطوب کننده و یک پرایمر آرایشی آماده کنید.

مرحله 2: یک هایلایتر کرمی را روی استخوان گونه، پایین بینی، استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم خود بزنید.

مرحله 3: فونداسیون خود را با یک روغن زیبایی مخلوط کنید تا کمی شفاف شود، سپس آن را روی صورت خود با یک مخلوط کن آرایشی مرطوب مخلوط کنید.

مرحله 4: برای کانتور کردن، سایه‌های  شکل چهره را دنبال کنید. اگر احساس می‌کنید فک شما آنطور که می‌خواهید تعریف نیست، مقداری پودر یا کرم را در امتداد لبه‌های استخوان فک خود مخلوط کنید. اگر می‌خواهید گونه‌هایتان را اسکنه کنید، یک خط خطی زیر استخوان گونه‌تان ترکیب کنید. اگر عاشق بینی خود هستید، آن را به حال خود رها کنید!

مرحله 5: ناحیه T خود را با پودر تنظیم کننده تنظیم کنید، سپس صورت خود را با یک اسپری تنظیم‌کننده غبارآلود کنید تا همه آنها با هم ترکیب شوند.

کانتورینگ شما آماده است. از هنری که خلق کردید، لذت ببرید!

اگر به آموزش‌های بیشتر در مورد کانتورینگ و سایر تکنیک‌های آرایش نیاز دارید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی لیلا پاک ثبت‌نام کنید.