نحوه استفاده از کانسیلر اصلاح کننده رنگ یا کالرکورکتور

اگر آرایشگران را در اینستاگرام دنبال می‌کنید یا اینکه مجله های زیبایی را می خوانید، احتمالاً آموزشی در مورد تصحیح رنگ‌ها پیدا خواهید کرد، روند جدیدی که شامل پوشانیدن عیوب سطحی صورت توسط کانسیلرهای رنگی است. شاید فکر کنید که رنگ بنفش یا سبز روی صورت شما  غیر عادی به نظر برسد  اما در واقع اگر روش استفاده از این رنگها را بلد باشید، هیچ کس حتی خودتان، متوجه  رنگین کمانی که روی صورتتان نقاشی کرده اید، نخواهد شد. می خواهم بگویم استفاده از کانسیلرهای اصلاح کننده، روشی مبتکرانه برای پنهان کردن لک ها است. و اگر طرز استفاده از آن را بلد باشیم، به راحتی می توانیم از ظاهر رنگین کمانی به آرایشی بی عیب و نقص برسیم.

 گاهی وقتها می خواهیم به میهمانی یا جشنی برویم. از یک طرف، فرصت یا امکان رفتن به آرایشگاه را نداریم و از طرفی دیگر، جای جوش و لک های روی صورت به شدت برایمان آزاردهنده است. هیچ چیز بدتر از این نیست که در این شرایط کانسیلر اصلاح کننده که پیش از این به توصیه آرایشگرمان خریده بودیم، روی میزمان باشد اما طرز استفاده از آن را بلد نباشیم. بنابراین برای اینکه در این موقعیت ناخوشایند قرار نگیریم، بهتر است همین حالا یادگیری  کمتر از پنج دقیقه ای را شروع کنیم.

(برای ثبت نام در کلاس های آموزشی خودآرایی و گریم کلیک کنید)

تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا نحوه استفاده از کانسیلر تصحیح کننده رنگ برای پنهان کردن عیوب سطحی پوست صورت و زیباتر کردن خود را یاد بگیرید.

تصحیح رنگ چیست؟

تصحیح رنگ یک تکنیک کانسیلر است که هنرمندان حرفه‌ای میکاپ یا همان آرایشگرها در سالن های زیبایی سال‌ها از آن استفاده می‌کردند و اکنون  پس از اینکه رسانه‌های اجتماعی این روند را با تبلیغات و آموزش های مختلف رونمایی کردند،  بین علاقه مندان به یادگیری خودآرایی و گریم رایج شد. قبل از اینکه  درباره کاربرد هر رنگ بدانید،  به چرخه رنگ ها که عکسش را در زیر آورده ام، توجه کنید.رنگها تعیین می کنند که کدام رنگ کانسیلر روی لک های شما بهتر عمل می کند.

color-correction

رنگ هایی که در چرخه ی  رنگ مقابل یکدیگر هستند، یکدیگر را خنثی می کنند.  یعنی کانسیلر سبز که مقابل کانسیلر قرمز قرار دارد، لکه های قرمز را از بین می برد، کانسیلر بنفش لک های زرد را به حداقل می رساند و کانسیلر نارنجی  حلقه های تیره آبی را محافظت می کند. اگر این تئوری را به کار بگیرید، استفاده از کانسیلر برایتان راحت تر خواهد بود.

قوانین اساسی

از رنگ های مناسب برای پوشاندن لک ها استفاده کنید، سپس به آرامی کرم پودر خود را روی رنگ بزنید. هنگامی که حلقه های تیره دور چشم را با رنگ نارنجی یا صورتی می پوشانید، کانسیلر معمولی خود را روی رنگدانه های روشن بمالید، سپس آرایش کنید.

کاربرد کانسیلر سبز: برای قرمزی، آکنه و روزاسه

رنگ سبز در مقابل چرخه رنگ قرمز قرار دارد، بنابراین برای پنهان کردن  قرمزی روی صورت شما، مانند جای جوش و جای آکنه، عالی است. اگر روزاسه دارید، پرایمر سبز رنگ اصلاح کننده، قرمزی ناخواسته را پنهان کرده و پایه ای یکنواخت برای اعمال کرم پودر به شما می دهد.

کاربرد کانسیلر نارنجی: برای افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند و زیر چشم‌هایشان حلقه‌های تیره دارند

رنگ نارنجی در مقابل آبی است. اگر پوست تیره‌تری با دایره‌های تیره آبی دارید، رنگ نارنجی می‌تواند به پنهان کردن آن ناهمواری ها کمک کند. افرادی که پوست روشن تری دارند باید از رنگ نارنجی اجتناب کنند و به جای آن از اصلاح کننده رنگ هلویی استفاده کنند.

کاربرد کانسیلر صورتی: برای افرادی که رنگ پوست روشن‌تری دارند و زیر چشم‌هایشان حلقه‌های تیره دارند

کانسیلر صورتی معمولا به رنگ سالمونی یا هلویی است و از ترکیب رنگ های قرمز، نارنجی و زرد ایجاد می شود. از آنجایی که این رنگ ها بر خلاف آبی، سبز و بنفش روی چرخه رنگ هستند، این اصلاح کننده برای پنهان کردن حلقه های تیره چشم در پوستها با رنگ روشن تر بهترین گزینه است.

کاربرد کانسیلر زرد: برای کبودی‌های بنفش تیره، رگ‌ها و حلقه‌های زیر چشم

کانسیلر اصلاح کننده رنگ زرد را می توان برای پوشاندن هر گونه لکی که رنگ بنفش دارد استفاده کرد. کبودی ها، رگ ها و حلقه های زیر چشم را می توان با کانسیلر زرد پنهان کرد.

کاربرد کانسیلر بنفش: برای رنگ پوست زرد و مبارزه با تیرگی صورت

بنفش برای مبارزه با ته رنگ زرد چهره و روشن کردن پوست بهترین است. از پرایمر بنفش برای پاک کردن رنگ های زرد از کل صورت خود استفاده کنید یا از آن برای پنهان کردن لک‌های زرد  پراکنده روی صورت استفاده نمایید.

بایدها و نبایدهای استفاده از کانسیلر اصلاح کننده رنگ

  • رنگ های مناسب پوست خود را انتخاب کنید. اثربخشی تصحیح‌کننده‌های رنگ به یافتن رنگ مناسب برای مطابقت با لک های شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که رنگ نارنجی برای پوست های تیره و هلویی برای پوست های روشن است.
  • لایه های نازک بزنید! یک لایه ضخیم از اصلاح کننده ممکن است از طریق فونداسیون شما نمایان شود.
  • از رنگ هایی که نیاز ندارید استفاده نکنید. کانسیلر اصلاح کننده رنگ فقط برای لک هایی که از نظر ظاهری قوی هستند استفاده می شود. برای لک‌های کوچک‌تر که کمتر مشخص هستند، یک کانسیلر معمولی مناسب است.
  • از یک اسفنج آرایشی یا براش مناسب استفاده کنید تا پوشش خوب و درستی را روی پوست بکشید. رنگ ها را روی تمام صورت خود نکشید. این کار، یعنی جا به جایی رنگدانه ها، و  تمام زحماتتان را خنثی می کند.

به یاد داشته باشید که آرایش باید پوست شما را تقویت کند نه اینکه آن را پنهان کند! بنابراین کانسیلر اصلاح کننده رنگ را به عنوان یک گام اضافی سرگرم کننده در نظر بگیرید که باید به اندازه کافی از آن استفاده کنید و فراموش نکنید که  بهترین آرایش، آرایشی است که صورت شما را در عین برجسته کردن زیبایی های چهره تان، همچنان طبیعی جلوه دهد.

امیدوارم این مطلب آموزشی برایتان کاربردی و مفید باشد. اگر نیاز به راهنمایی و آموزش های بیشتر در این زمینه دارید، می توانید در کلاس های آموزشی سالن زیبایی متین، تحت آموزش های خانم لیلا پاک، نحوه استفاده از کانسیلرهای اصلاح کننده رنگ چهره را به صورت حضوری یاد بگیرید.