برنج به دلیل خاصیت روشن کنندگی آن شناخته شده است. در واقع، برنج یکی از مواد اصلی است که در روشهای مراقبت‌های پوستی کره‌ای‌ها استفاده می‌شود. بنابراین برای رفع  کدری پوست در تابستان، می‌توانید به آرد برنج اعتماد کنید. و برای افزایش رطوبت و درخشندگی صورت خود، آن را با مقداری ماست مخلوط کنید. چه ماست یونانی باشد و چه ماست معمولی،  فرقی نمیکند. در هر صورت ماست سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و خواص ضد التهابی برای تسکین پوست است. استفاده منظم از ماست همچنین می‌تواند  چین و چروک و خطوط ریز را کاهش دهد.

ماسک ماست و آرد برنج

نحوه درست کردن ماسک آرد برنج و ماست:

دو قاشق آرد برنج را در ظرفی بریزید و یک قاشق ماست به آن اضافه کنید. آن را خوب مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید.

ماسک را روی پوست تمیز بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند. اگر پوست‌تان خیلی خشک است، می‌توانید آن را برای مدت طولانی‌تری روی صورت نگه دارید.

 برای لایه‌برداری، پوست خود را به آرامی با حرکات دایره‌ای مالش دهید تا دانه‌های آرد برنج این کار را انجام دهند. آن را با آب بشویید و دقت کنید که بعد از آن از محلول شستشوی صورت استفاده نکنید. یک کرم مرطوب‌کننده معمولی یا سرم آبرسان برای حفظ روبت پوست شما کافی است.


تهیه ماسک‌ فوق در منزل بسیار راحت است و سریع آماده می‌شود. اما اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که سالن‌های زیبایی را به دلیل وجود افراد متخصص در این زمینه و محیط نشاط‌آوری که دارد ترجیح می‌دهید، می‌توانید به سالن زیبایی متین در پیروزی تهران مراجعه کرده و درخشندگی و سلامت پوست خود را به دست متخصصان این مجموعه بسپارید.