سه نوع ماسک موی شگفت‌انگیز تابستانی که به راحتی در منزل تهیه می‌شوند:

ماسک موی شکر و روغن نارگیل

این ماسک مو برای کسانی که مشکل شوره سر دارند ایده‌آل است. شکر پوست سر شما را لایه‌برداری می‌کند و مشکل پوسته پوسته شدن را از بین می‌برد. روغن درخت چای و روغن نارگیل هر دو به جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی و افزایش جریان خون در فولیکول‌های مو کمک می‌کنند.

برای تهیه این ماسک، روغن نارگیل، شکر، روغن نعناع و روغن درخت چای را در یک کاسه مخلوط کنید. به موها و پوست سر خود بمالید.  یک ساعت صبر کنید. سپس موهای خود را آبکشی کرده و با شامپو بشویید.

ماسک موی شکر و روغن نارگیل

 ماسک موی موز و عسل

این هم  یک ماسک عالی برای خانم‌هایی است که از خارش پوست سر رنج می‌برند. برای رفع این مشکل بهتر است ماسک مو با آنتی بیوتیک‌هایی مانند عسل و موز را انتخاب کنید. موز حاوی پتاسیم است که ریشه‌ها را تقویت می‌کند، در حالی که عسل رطوبت را به پوست سر می‌کشد و از خشکی و تحریک‌پذیری آن‌ها جلوگیری می‌کند.

برای تهیه این ماسک،  یک موز و 2 تا 3 قاشق غذاخوری عسل را در مخلوط کن بریزید. خمیر آماده شده را روی موهای خود بمالید و  بگذارید حداقل 15 تا 20 دقیقه روی موهایتان بماند.

سپس با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک موی موز و عسل

 ماسک موی توت‌فرنگی و مایونز

توت‌فرنگی برای موهای شما در تابستان بسیار عالی است زیرا آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن از غشای سلولی پوست سر شما محافظت می‌کند. سس مایونز حاوی مقدار زیادی روغن و تخم مرغ است که به تقویت و درخشندگی موهای شما کمک می‌کند. برای تهیه این ماسک، توت‌فرنگی باید له شود و به درستی با سس مایونز مخلوط شود.ماسک آماده شده باید روی موهای مرطوب مالیده شود و 15 دقیقه بماند. پس از یک ربع ساعت، می‌توانید آن را با آب معمولی بشویید.

ماسک موی توت‌فرنگی و مایونز

تهیه ماسک‌های فوق در منزل بسیار راحت هستند و سریع آماده می‌شوند. اما اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که سالن‌های زیبایی را به دلیل وجود افراد متخصص در این زمینه و محیط نشاط‌آوری که دارد ترجیح می‌دهید، می‌توانید به سالن زیبایی متین در پیروزی تهران مراجعه کرده و درمان  و احیای موهای خود را به دست متخصصان این مجموعه بسپارید.