پس از آنکه آرایش صورت را به اتمام رساندید و آن را با اسپری فیکس کردید، نوبت به زدن رژلب می‌رسد. محصول آرایشی به ظاهر ساده که البته پیچیدگی‌های خودش را دارد.

محصول شماره 16: رژ لب (و خط لب و براق کننده لب)

خیلی‌ها فکر می‌کنند استفاده از رژ‌لب آسان است،  به نظر شما این ایده درست است؟  می‌گویند رژ لب، رژ لب است دیگر. استفاده از آن  فوق العاده آسان است. اولین وسیله آرایشی که افراد هنگام شروع استفاده از آرایش به آن دسترسی دارند، رژ لب است. در واقع معتقدند واضح‌ترین ابزار آرایش است، اما آیا این درست است؟

جواب “خیر” است! ممکن است در دسترس‌ترین لوازم آرایشی به نظر برسد، اما در واقع چیزهای زیادی در مورد رژ لب وجود دارد.  چیزهایی که لازم است شما هم بدانید.

رژ لب

استفاده از رژ‌لب

اول، اصول اولیه: رژلب ها (و همچنین لیپ استین، خط لب و براق کننده لب) رنگ و تن و بافت را به لب ها اضافه می‌کنند. هزاران گزینه بسیار پیشرفته وجود دارد، اما اگر می‌خواهید محصولات جدید را امتحان کنید و آزمایش کنید، نسخه های فوق العاده عالی در داروخانه در دسترس هستند.

این محصول دارای سه رنگ مات، ساتن و براق است. آنها معمولاً ضد آب هستند و به صورت قلمی و پیچی هستند، اگرچه انواع مختلفی وجود دارد که می‌توانید با قلم مو، توپ غلتکی یا انگشتان خود استفاده کنید.

در اینجا یک توضیح سریع درباره هر کدام می‌دهیم:

مات. این نوع رژلب صاف است و براق نیست. معمولاً به صورت یک رنگ ثابت ظاهر می‌شود و هیچ نوری را منعکس نمی‌کند. رنگ‌های مات معمولاً بسیار کلاسیک هستند؛ قرمز، صورتی، زرشکی، زنگ زده و غیره . اما تنوع زیادی وجود دارد. آنها ممکن است کمی لب‌ها را خشک کنند (یا گاهی اوقات خیلی زیاد)، اما بسیار زیبا هستند و تقریبا همیشه مد هستند.

خامه‌ای. این مدل رژلب‌ها کمی درخشش بیشتری نسبت به انواع مات دارند. آنها می‌توانند کمی خونریزی کنند، بنابراین باید در طول روز به لب‌های خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که  رژلب همچنان در جای خود است.  البته ممکن است کمی تنوع در رنگ بیشتر باشد.

استین. براق! براق! و جذاب! رنگ‌های قرمز و صورتی و رنگ‌های تند زیادی در این مدل وجود دارد، اما نسبت به دو مدل قبلی رنگ‌های روشن‌تر زیادی خواهید دید.

اگر به دنبال رژ لب هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

به لب‌های خود و میزان خشکی آن فکر کنید. رژ لب‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که برای افرادی که نیازهای رطوبتی متفاوتی دارند مناسب باشند. اگر لب‌های فوق‌العاده خشکی دارید، رژ لبی بخرید که نوید آبرسانی به لب‌هایتان را می‌دهد. این یک واقعیت غم انگیز است، اما بسیاری از رژلب هایی که وعده می‌دهند لب های شما را هیدراته نگه می دارند، در واقع این کار را نمی کنند، بنابراین باید محصولات جدید را امتحان کنید تا زمانی که محصولی را پیدا کنید که این کار را انجام دهد.

اگر رنگ های روشن نمی‌خواهید، از رژ لب‌های  رنگ طبیعی استفاده کنید. رژ لب‌های طبیعی برای تقلید از رنگ طبیعی پوست شما ساخته شده‌اند، اما شاید کمی به لبهایتان رنگ  هم دهند. سعی کنید رژلبی را  انتخاب کنید که فقط کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی لب شما باشد.

رژ لب‌های مات و رژ لب‌های کرمی همیشه نمی‌توانند چین و چروک‌ها یا خطوط روی لب‌های شما را پنهان کنند، بنابراین اگر این چیزی است که به دنبال آن هستید، به سراغ رژلب ساتن/براق بروید.

محصول شماره 16.1: پرایمر لب

ما قبلاً به اهمیت پرایمرهای زیرسازی، پرایمرهای چشم و پرایمرهای ریمل اشاره کردیم و پرایمرهای لب نیز به همان اندازه مهم هستند. آنها دو کار  مهم انجام می‌دهند:

  • لب ها را آبرسانی می‌کنند. این یکی از تاثیرات بسیار مهم پرایمر است، زیرا خیلی از رژ لب‌ها، لب شما را خشک می‌کند. بنابراین “تا حد امکان آبرسانی کنید!”. این نوعی ترفند مخفی آرایشی است. آرایش در واقع برای پوست شما بسیار خشن است، بنابراین همیشه به این فکر کنید که “آیا یک نسخه‌ی آبرسان از هر چیزی که می‌خواهم بخرم وجود دارد؟”
  • ماندگاری رژلب را زیاد می‌کند. لب‌های شما بیش از هر قسمت دیگری از صورت شما، دائما در حال حرکت هستند و این بدان معناست که رژ لب شما  کمرنگ یا پاک می‌شود. پرایمر لب، رژ لب شما را تا زمانی که ممکن است در جای خود نگه می‌دارد و تا زمانی که ممکن است آن را پررنگ نگه می‌دارد.

محصول شماره 16.2: لیپ استین

لیپ استین تقریباً به اندازه رژ لب محبوب نیست. اما چون در دسته‌ی رژلبها قرار دارد و توسط برخی افراد استفاده می‌شود، به آن اشاره می‌کنیم. در حالی که رژ لب محصولی است که مستقیماً روی لب می‌رود، لیپ استین به داخل لب نفوذ کرده و در واقع آن را براق می‌کند. شاید کمی خشن به نظر برسد، اما مزیت لیپ استین این است که واقعاً برای مدت طولانی دوام می‌آورد و احتمال پاک شدن آن بسیار کمتر است.

معمولاً به صورت مایع یا ژل فروخته می‌شود و درست مانند رژ لب معمولی، می‌تواند به طور جدی لبهای شما را خشک کند (پس حتماً قبل از استفاده از آن لب‌های خود را مرطوب کنید). گزینه‌های رنگ کمتری نسبت به رژ لب معمولی وجود دارد، اما آنها همیشه با رنگ‌های کلاسیک لب، که قرمز و صورتی (و هلویی) هستند، در دسترس هستند.

محصول شماره 16.3: خط لب

خط لب یکی دیگر از ابرقهرمانان آرایش تیمی است. می تواند:

  • اول، یک طرح کلی برای رژ لب خود درنظر بگیرید دهید تا مطمئن شوید که در طول استفاده از آن زیاده‌روی نمی‌کنید.
  • قسمت‌های ناهموار لبه‌های بالایی یا پایینی لب‌های خود را پر کنید و آنها را پرتر، گردتر یا حتی حجیم‌تر نشان دهید.
  • پر کردن را به حداقل برسانید.

نکته مثبت این است که آن طعم عجیب و غریبی که رژ لب می‌تواند داشته باشد را ندارد و به دندان شما نمی‌خورد.

حتی می‌توان از آن به عنوان یک محصول انفرادی برای برجسته کردن فرم لب استفاده کرد. در یک کلام: عالی.

معمولاً به صورت مدادی  یا مداد پیچی فروخته می‌شود.

اگر به دنبال خرید خط لب هستید، فقط یک دستور وجود دارد: خط لب شما باید همان رنگ رژ لبی باشد که قصد استفاده از آن را دارید. این مهمترین چیز است. بنابراین، اگر خط لب می‌خرید، مطمئن شوید که از چه رنگ رژ لبی استفاده می‌کنید. اگر مارک های مختلف هستند، تمام تلاش خود را بکنید تا رنگ مشابهی برای هر دوی آنها پیدا کنید.

محصول شماره 16.4: براق‌کننده لب

آخرین است اما کم اهمیت نیست!

اگر رژ لب فقط برای رنگ دادن به لب‌ها است، براقیت به معنای افزودن درخشندگی  به آن است. برخی از براق کننده های لب طعم‌دار هستند و طعمی شبیه وانیل یا توت فرنگی دارند.

یک نکته منفی بسیار بزرگ برای برق لب وجود دارد: چسبناک است و موهای شما در آن گیر می کند. این یک درد بزرگ است.

با این حال، اگر بتوانید از اینها بگذرید و به آنها اهمیت ندهید، براق‌کننده لب یک پایان فوق العاده برای آرایش لب‌های شماست.